Polecamy

Farba DIY Kitchen Makeover nie jest tylko na ściany

Obrazy na płótnie - kwiaty

Zdrowie i uroda

Serum z opuncji figowej

Olejek z opuncji figowej jest wytwarzany z pestek opuncji, która rośnie naturalnie na terenie Ameryki Łacińskiej, w Afryce i południowej Europie. Zbiera ją ą jedynie raz w roku. Na samym początku miąższ owocu poddaje się suszeniu, a później wybiera z niego pestki. To właśnie z nich w późniejszym etapie tłoczony jest olejek. Proces powstawania oleju jest bardzo długi ze względu na ilość pestek, potrzebną do jego wytworzenia. Należy zebrać aż 500 kg pestek, by pozyskać 1 litr olejku. To przekłada się na wysoką cenę oleju, wynoszącą mniej więcej 40 złotych za 10 ml. W drogeriach można nabyć również tańsze wersje tego oleju, które jednak są wytwarzane z kwiatów opuncji, a nie z owoców. W takich olejkach stężenie składników jest zatem niższe niż w tym, który pozyskiwany jest z pestek.

Właściwości serum z opuncji figowej

W wielu krajach olejek z opuncji figowej jest stosowany od wieków. W Polsce natomiast dopiero zdobywa on swoją popularność. Jego główną zaletą jest to, iż jest to kosmetyk naturalny. To natomiast sprawia, że nie ma w nim dodatków chemicznych, mogących wywołać podrażnienia u osób z wrażliwą cerę. Prawdopodobieństwo tego jest niskie. W serum z opuncji figowej można znaleźć mnóstwo substancji, o działaniu pielęgnującym. Między innymi zawiera ono kwas linolowy omega- 6. To nienasycony kwas tłuszczowy, którego nie produkuje ludzki organizm, pobierając go z otoczenia. Nawilża on oraz uelastycznia skórę. Kwas lipidowy wzmacnia natomiast warstwę lipidową, co ma znaczący wpływ na gojenie się ran i odbudowę po podrażnieniach.

Podobne właściwości posiadają zawarte w oleju fitosterole. Wzmacniają one barierę skóry, co powstrzymuje jej odwodnienie. Ma on działanie przeciwalergiczne, łagodzące i poprawiające gęstość skóry. Ze względu na te właściwości, olejku używa się jako kosmetyku przeciwzmarszczkowego. Mogą stosować go osoby z tłustą cerę, ponieważ posiada on w składzie substancje, które mają wpływ na regulowanie pracy gruczołów łojowych. Posiada on także w składzie witaminę E, będącą antyoksydantem, spowalniającym proces starzenia się skóry.

Szukasz sprawdzonego serum z opuncji figowej ? Sprawdź więcej na https://domiuroda.pl/ >>

Zastosowanie serum z opuncji figowej

Olejek z opuncji figowej ma swoje zastosowanie przy każdym typie cery. Ze względu na naturalny skład, może być on stosowany w codziennej pielęgnacji zarówno twarzy, jak i ciała. Może być stosowany w pojedynkę, bezpośrednio na twarz po jej umyciu, rano czy też wieczorem. Można również mieszkając go z kwasem hialuronowym, stworzyć produkt do demakijażu, radzący sobie nawet z tym wodoodpornym. Można połączyć olejek również z kremem do twarzy, co wzmocni jego działanie. Wystarczy tak naprawdę kilka kropel. Warto dodawać go również do maseczki do włosów, w trakcie ich olejowania. Dzięki temu zabiegowi mogą stać się one przede wszystkim mocniejsze i przywraca się ich blask. Są również bardziej sypie i można łatwiej je rozczesać. Na włosach taki olejek tworzy również niejako warstwę ochronną, która minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Na czym polega proces sorpcji na węglu aktywnym?

Sorpcja polega na pochłanianiu przez dowolne ciała stałe cieczy, pary czy gazu. Substancję...

Soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, a może...

Noszenie okularów w niektórych sytuacjach jest niepraktyczne. Nie każdy też...

Problemy skórne u kobiet w ciąży

Podczas ciąży ciało kobiety nieustannie się zmienia, co ma na celu stworzenie odpowiedniego...