Polecamy

Niewiarygodnie mocny blender - musisz go mieć

Organizacja szuflad - czyli wszystko na swoim miejscu

Zdrowie i uroda

Poznaj moc nasion konopi

O nasionach konopi siewnej już od dawna mówi się jako o reprezentantach tak zwanej super żywności. Trudno przecież o lepsze źródło kwasów omega-3, omega-6 oraz omega-9, a także najważniejszych aminokwasów. Okazuje się zresztą, że mamy do czynienia z żywnością posiadającą także kilka innych zalet.

Dlaczego warto poznać nasiona konopi siewnej

Nasiona konopi siewnej budzą spore zainteresowanie. To nie tylko cenne źródło wspomnianych już kwasów tłuszczowych. Warto wspomnieć i o tym, że kwasy te występują w nasionach konopi w idealnych proporcjach. Nie bez znaczenia okazuje się również obecność w składzie nasion dziewięciu najważniejszych aminokwasów, można więc liczyć na nie jako na źródło białka, niezbędnego dla naszego organizmu.

Konopie siewne i indyjskie

Wielu osobom trudno jest rozmawiać o nasionach konopi. Budzą one przecież dość jednoznaczne skojarzenie z marihuaną. Okazuje się jednak, że takie skojarzenia wynikają z braku precyzji. Pamiętajmy więc, że mówiąc o konopiach mamy przeważnie na myśli dwa ich odrębne gatunki. Pierwszą z odmian są właśnie konopie siewne, a drugą – konopie indyjskie. To właśnie ten drugi rodzaj jest wykorzystywany do hodowli marihuany. Jest to możliwe, bo oba rodzaje różnią się diametralnie poziomem zawartych w nich związków psychoaktywnych. Konopie indyjskie posiadają około 20 procent THC, a choć THC pojawia się także w konopiach siewnych, utrzymuje się na poziomie mniejszym niż 1 procent. Mając to na uwadze łatwo można zrozumieć, że konopie siewne są nie tylko w pełni legalne, ale i bezpieczne. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby uprawiać je na terenie całej UE. Warto przypomnieć, że z tak zwanych konopi przemysłowych wytwarza się choćby papier i papier ten jest wysoko ceniony choćby dlatego, że posiada pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Konopie siewne od dawna mają też mocnych zwolenników. Wiele wskazuje na to, że jednym z nich był pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Naukowcy potwierdzają, że George Waszyngton hodował je we własnym ogródku. Produkcja papieru nie jest zresztą jedyną, do której wykorzystuje się nasiona konopi siewnych. Te często znajdują zastosowanie także w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, a także w sztuce kulinarnej. Ich stosowanie pociąga za sobą korzystne efekty zdrowotne, jeśli więc będziemy je stosować regularnie, tylko na tym zyskamy.

Nasiona konopi dla zdrowia

Nasiona konopi zwracają na siebie uwagę ze względu na to, że charakteryzuje je wysoka zawartość kwasów tłuszczowych, a także ich znakomite proporcje. Trudno o inny produkt żywnościowy, w którym stosunek wspomnianych kwasów byłby tak idealnie zbilansowany. Jeśli proporcje te nie są prawidłowe, może się okazać przecież, że kwasy omega zamiast chronić przed stanami zapalnymi, będą je powodować. Oczywiście, nie tylko kwasy tłuszczowe sprawiają, że nasiona konopi są tak popularne. To także bogate źródło witaminy E znanej doskonale jako witamina młodości. Pozwala ona na lepszą ochronę naszego organizmu przed wolnymi rodnikami, a jednocześnie sprawdza, że nasz wygląd zewnętrzny długo opiera się efektom starzenia.

https://seedbanks.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia bezigłowa: Innowacyjne rozwiązanie...

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna i mniej inwazyjna metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa...

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...