Polecamy

Jakich narzędzi pneumatycznych najczęściej używasz w swoim...

Meble do salonu kosmetycznego

Dom i ogród

Ile kosztuje szyba do okna?

Pęknięta lub całkowicie rozbita szyba musi zostać wymieniona. Może to być spowodowane uszkodzeniem mechanicznym, ale może również wystąpić samoistnie z powodu naprężeń wewnątrz szyby. Jak należy wymienić przednią szybę? Kto się tym zajmuje i ile to kosztuje?

Czy wydaje się możliwe, że przednia szyba może pęknąć samoistnie? Nie jest to zbyt często zadawane pytanie. Szyby zespolone w pakietach pękają nie samoistnie, ale nagle i spontanicznie.

Na forach poświęconych stolarce okiennej można znaleźć wątki dotyczące "pękania szyb pod wpływem temperatury", "pęknięć spowodowanych żaluzjami", "pęknięć od wewnątrz i od zewnątrz", "samoistnych pęknięć szyby". Każdy przypadek należy traktować indywidualnie.

Możemy mieć do czynienia z wadą konstrukcyjną (np. gdy małe cząsteczki siarczku niklu dostają się do masy szklanej i zwiększają swoją objętość pod wpływem promieni słonecznych); innym razem możemy mieć do czynienia z uszkodzeniem mechanicznym lub naprężeniem cieplnym. Pęknięte szkło to problem, który utrzymuje się niezależnie od jego przyczyny.

Wymiana szyby w oknie - wymiana tylko pakietu czy wymiana całego okna?

Warto wiedzieć, że okna składają się z podwójnych lub potrójnych pakietów szybowych, które są ze sobą zespolone. Pomiędzy szybami znajduje się zazwyczaj materiał pochłaniający wilgoć, ramka dystansowa oraz gazy szlachetne (najczęściej argon).

Na właściwości termoizolacyjne okna wpływa zarówno pęknięcie, nawet jeśli jest ono niewielkie, jak i ulatniający się gaz szlachetny. Szyby okienne (i elementy konstrukcyjne) są łączone za pomocą specjalnych mas uszczelniających i adhezyjnych. Uniemożliwia to wymianę pojedynczej szyby.

W przypadku pęknięcia szyby mamy dwie możliwości: wymienić całe okno lub tylko pakiet szybowy. Zwykle łatwiej jest wybrać pierwszą opcję i nie jest to tak trudne, jeśli skonsultujesz się z profesjonalistą. Proces wymiany różni się w zależności od tego, czy mamy do czynienia z oknem z podwójnymi szybami, czy z oknem drewnianym, w którym szyby mogą nie być trwale połączone.

Pęknięta szyba w oknie

Co zrobić w przypadku pękniętej szyby w oknie?

Z czasem pęknięta szyba traci swoje właściwości termoizolacyjne i powinna zostać wymieniona. Zwróć uwagę na stawki, jakie pobierają specjaliści, jeśli rozważasz powierzenie tego zadania jakiejś organizacji. Niezwykle niskie ceny mogą świadczyć o niekompetencji. Najlepiej unikać takich ofert.

Możesz ulec pokusie wykorzystania starego szkła, aby zaoszczędzić pieniądze. Jest to tymczasowe rozwiązanie, które nie ma takich samych właściwości izolacyjnych jak nowe pakiety.

Szyby zespolone z izolacją powietrzną są tańsze niż gaz szlachetny. Są one niskiej jakości i mają słabe właściwości termiczne.

Wymiana okien - lepiej zamówić u szklarza, producenta czy dystrybutora?

Można zamówić bezpośrednio u szklarza. W ten sposób otrzymasz szkło izolowane bez argonu. Najłatwiej jest zamówić szybę u sprzedawcy okien np. Manufaktura Okien. Zajmą się oni wszystkim. Cały proces trwa około 2 tygodni. Najpierw należy zmierzyć pakiet (pakiety okienne różnią się rozmiarem). Następnie pakiet zostanie zamówiony na podstawie pomiaru.

Ile kosztuje wymiana okna?

Jeśli nie jesteś wystarczająco pewny siebie, aby wymienić szybę w oknie PCV, powinieneś zatrudnić profesjonalistów. Wybierz kilka firm, które świadczą taką usługę. Cena może być czynnikiem decydującym o tym, czy zdecydujesz się zatrudnić konkretnego specjalistę.

Ile będzie kosztować wymiana okna PCV z szybą o standardowym rozmiarze? Za każdy metr kwadratowy zapłacisz od 500 do 800 zł. Za nowy element, wraz z montażem, trzeba będzie zapłacić od 500 do 800 zł za metr kwadratowy. Od czego zależy ostateczny koszt wymiany szyby w oknie dachowym lub balkonowym? Cena zależy od rodzaju wybranego pakietu szybowego, czy jest to standardowa szyba okienna, szyba profilowana czy szyba o specjalnych właściwościach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...

Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym?

Czy sprawia Ci przyjemność gotowanie? Uwielbiam eksperymentować w kuchni i choć nie przepadam...