Polecamy

Najlepsze preparaty nawilżające do twarzy

Czy już czas pożegnać pozycjonera?

Technologia

Jak poprawić jakość wideokonferencji z domu?

Teraz, gdy prawie wszyscy pracują w domu, aby stłumić rozprzestrzenianie się COVID-19, musimy liczyć się z dużym problemem z połączeń wideokonferencyjnych: ludzi, którzy nie pamiętają, aby wyłączyć swoje mikrofony. Czy to klaskanie z klawiatury, kosiarka na zewnątrz, Twój krzyczący kot, czy chrupanie na torbie Doritos, każdy może to usłyszeć - wszystko.

Ale Microsoft ma nowe rozwiązanie, które pozwoli Ci robić wszystko, co chcesz bez wyciszania mikrofonu. Firma zademonstrowała nową funkcję dla swojego narzędzia do prowadzenia wideokonferencji Teams, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji dźwięków, które nie są Twoim głosem i ich filtrowania. Więc tak, to oznacza, że będziesz bezpieczny, aby się przekąsić.

Tłumienie hałasu w czasie rzeczywistym" firmy Microsoft będzie dostępne jeszcze w tym roku. Jest to tylko jedna z kilku nowych funkcji umożliwiających prowadzenie wideorozmów bez rozpraszania uwagi. Microsoft pokazał również funkcję rozmycia tła czatu wideo i dodania napisów na żywo, à la YouTube.

W międzyczasie, oto bardziej sprytne, proste wskazówki dotyczące organizowania lepszych wideokonferencji do czasu, aż wszyscy będziemy mogli wrócić do biura.

1. Stwórz stabilne i bezpieczne połączenie internetowe.

Ostatnią rzeczą, jakiej oczekujesz podczas wideokonferencji, jest opóźnione połączenie, które zakłóca dźwięk i obraz, tworząc pikselowy bałagan. Aby za każdym razem nawiązać stabilne połączenie, należy użyć kabla Ethernet. Jeśli masz nowszego laptopa, jest całkiem spora szansa, że nie masz natywnego portu Ethernet, ale możesz kupić klucz sprzętowy na Amazon, który dostosuje kabel Ethernet do portów, które masz.

2. Wyłączyć aplikacje i zatrzymać pobieranie.

Nawet jeśli masz świetne połączenie z Internetem, uruchomienie kilku programów, które w dużym stopniu wykorzystują Twoją jednostkę centralną (CPU), może przerwać jakość Twojego połączenia. Wyłączaj pobieranie plików i zamknij jak najwięcej aplikacji.

3. Zastanów się nad modernizacją swojego sprzętu.

Wbudowana kamera internetowa, mikrofon i głośniki Twojego laptopa prawdopodobnie działają doskonale (upewnij się, że przetestujesz je przed dużym połączeniem), ale jeśli chcesz zrobić wrażenie, rozważ zainwestowanie w zewnętrzny mikrofon lub kamerę internetową dla lepszej jakości.

4. Zwiększ swoje oświetlenie.

Bez odpowiedniego oświetlenia Twoi widzowie mogą pozostać w ciemności - dosłownie. Naturalne światło jest najlepsze, ale jeśli okna w Twoim domu nie sprzyjają takiej konfiguracji, możesz użyć sztucznego oświetlenia. Najlepsze są świetlówki, ale należy pamiętać, aby nie używać żadnych przytłaczających żarówek. Jeśli oświetlenie jest zbyt jasne, spróbuj trochę odsunąć się od źródła (ale uważaj na cienie).

5. Perfekcyjny kadr kamery.

Weź to od nas: Nie chcesz być osobą, której nosy są na pełnym ekranie przez całą godzinę spotkania. Więc upewnij się, że kamera jest na poziomie oczu, i usiąść tak, że tylko twój środek i w górę są w kadrze. Jeśli usiądziesz zbyt wysoko, koledzy będą patrzeć na ciebie z góry. Jeśli jesteś zbyt nisko, będziesz wyglądać jak dziewczyna z The Blair Witch Project.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch do biegania: Twoje wsparcie na drodze...

Bieganie stało się popularnym sposobem na utrzymanie aktywnego trybu życia i dbanie o zdrowie...

Garmin Vivoactive: Twój gadżet do aktywnego...

Garmin vivoactive to zaawansowany smartwatch, który został zaprojektowany z myślą o osobach...

Czym jest tłumaczenie ustne i kim jest tłumacz...

Praca tłumacza ustnego zazwyczaj kojarzy się z tłumaczeniami pisemnymi, czyli dokumentami...