Polecamy

Kosmetyki marki ADBL

Czym jest i na czym polega hipnoterapia?

Technologia

Telefony z najlepszym aparatem fotograficznym

W dzisiejszych czasach najlepszym aparatem jest często ten, który masz w kieszeni. Nie, nie oznacza to, że aparat w telefonie będzie w stanie zrobić wszystko, co dedykowana lustrzanka, ale jest zawsze pod ręką i może uzyskać pożądane rezultaty dla większości codziennych zdjęć. Tak więc przetestowaliśmy grupę najnowszych i najbardziej obiecujących telefonów, aby określić, które z nich są najlepsze. Sprawdź nasz test aparatu w LG V30.

Co oznacza "Specs

Może być wiele technicznych, zastraszających terminów do analizowania, jeśli nie znasz wszystkich rozmów o fotografii. Oto szybki podkład na najważniejszych z nich.

Piksele: Bity danych, które składają się na zdjęcie i których całkowita liczba w części określa rozdzielczość. Ponieważ całkowita liczba pikseli może wynosić miliony (liczba pikseli zdjęcia cyfrowego jest określana przez pomnożenie liczby pikseli w poprzek przez liczbę pikseli w górę i w dół), prostszym sposobem wyświetlania i odwoływania się do nich jest podzielenie całkowitej liczby pikseli przez milion, aby uzyskać liczbę megapikseli.

Apertura: Jest to otwór w obiektywie, przez który przechodzi światło. Wpływa on na ekspozycję, pozwalając na przejście większej ilości światła przez większy otwór, co równa się większemu nasyceniu światłem i na odwrót. Przysłona określa również głębokość ostrości lub sposób, w jaki tło zdjęcia jest porównywane z pierwszym planem. Większy otwór przysłony powoduje większe rozmycie tła (dobre w przypadku portretów), podczas gdy mniejszy otwór przysłony oznacza mniej (lepsze w przypadku krajobrazów). Przysłona jest reprezentowana przez wartość f-stop, jak f/2,8 i f/16 - im większa liczba po ukośniku, tym mniejsza przysłona.

ISO: Jak czuły jest czujnik aparatu na światło. Niższe liczby są lepsze w pełnym lub jasnym świetle, podczas gdy wyższe liczby są bardziej odpowiednie dla ciemniejszych sytuacji. Jednak zwiększenie czułości ISO spowoduje, że na zdjęciu będą wyraźniejsze ziarna (lub szumy). Wyższy poziom czułości ISO jest często łączony z szybszym czasem otwarcia migawki, dzięki czemu aparat może w pełni wykorzystać światło, które jest podawane w czasie otwarcia migawki, co czyni go bardziej użytecznym podczas robienia zdjęć akcji.

Szybkość migawki: Zasadniczo jest to czas, przez jaki migawka jest otwarta. Wyrażony jako ułamek sekundy, czas otwarcia migawki 1/1000 będzie szybszy niż 1/60. Szybsze prędkości są lepsze do fotografowania poruszających się obiektów, podczas gdy czas otwarcia migawki dłuższy niż 1/60 jest krótszy niż czas otwarcia migawki lub słabe światło.

Rodzaje plików: Większość telefonów przechowuje ujęcia z aparatów w postaci plików JPEG, które są skompresowane, dzięki czemu zajmują mniej pamięci i są łatwiejsze do udostępnienia. Oszczędza to jednak część jakości obrazu, a drugą najbardziej powszechną (i najlepszą) opcją jest plik RAW. Bez kompresji zachowuje on informacje z oryginalnego ujęcia, dzięki czemu po wykonaniu zdjęcia można mieć większą elastyczność w edycji. Ale zdjęcia RAW będzie hog więcej miejsca w pamięci i muszą być konwertowane przed można umieścić je na portalach społecznościowych lub tekst je do przyjaciół i rodziny.

Najlepsze aparaty fotograficzne i aplikacje do edycji stron trzecich

Aby uzyskać najbardziej wiarygodne doświadczenia z każdym z tych telefonów, przetestowaliśmy je używając tylko ich natywnych aplikacji aparatu. Ale jeśli chcesz rozszerzyć możliwości lub wolisz inny interfejs, dostępne są różne aplikacje do pobrania.

 • Adobe Lightroom Mobile (Free)
  Aplikacja mobilna Lightroom oferuje zaawansowany aparat fotograficzny z ręcznym sterowaniem i przechwytywaniem obrazu DNG (Adobe RAW). Edycja w aplikacji jest usprawniona, a podczas fotografowania RAW oferuje niesamowitą elastyczność w odzyskiwaniu szczegółów w jasnych i ciemnych partiach obrazu, a także w kolorze. Jeśli ktoś jest zaznajomiony z aplikacją Lightroom na pulpit, znajdzie w niej miłego towarzysza. Lightroom korzysta również z pamięci masowej w chmurze i łączy się z odpowiednią aplikacją desktopową, jeśli chcesz oglądać i edytować na komputerze.
 • Aparat+ 2 (3,99$)
  Tylko w przypadku iPhone'ów jest to aplikacja dla tych, którzy chcą, aby rozbudowane funkcje sterowania ręcznego bawiły się takimi rzeczami jak długa ekspozycja i proste w obsłudze tryby nawigacji, takie jak "akcja" czy "portret". Aplikacja posiada również stosunkowo potężną platformę do edycji wbudowaną w celu mieszania efektów po nagraniu.
 • Moment Pro Camera (5,99$)
  Dogłębne ręczne sterowanie i zgodność z dodatkami do aparatów, takimi jak kardany i własne obiektywy Moment, czynią z tej aplikacji potężnego kompana dla użytkowników systemu iOS. Daje ona także możliwość tworzenia własnych presetów, ale niestety nie ma możliwości edycji w aplikacji.
 • ProShot (4,99 USD)
  Dostępny również (i tańszy) dla systemu Android, ProShot jest dobrą opcją, jeśli szukasz przechwytywania RAW i dodatkowe sterowanie ręczne.
 • Halide (5,99$)
  Inni recenzenci jak Halide za jego RAW i dobre intuicyjne sterowanie ręczne. Wykorzystuje on funkcje dotykowe w telefonach iPhone, oferując sterowanie jedną ręką.
 • Snapseed (Free)
  Snapseed wyróżnia się łatwym w obsłudze interfejsem, różnorodnością wbudowanych filtrów i ogromnym wyborem narzędzi do edycji - od prostych regulacji jasności i kontrastu po bardziej zaawansowane opcje ostrości i efektów. Jest to solidny wybór do edycji i przetwarzania zdjęć po wykonaniu zdjęcia, ale ponieważ do jego wykonania wykorzystuje się aplikację do aparatu iPhone'a, nie ma potrzeby ręcznego sterowania ani możliwości wykonywania zdjęć w trybie RAW.

Jak testowaliśmy

W ramach przygotowań badaliśmy rynek, rozmawialiśmy z menedżerami produktów i projektantami, a także wykorzystywaliśmy własne doświadczenia z wykorzystaniem telefonów i aparatów w nich zawartych, aby zawęzić pole działania. Następnie zadzwoniliśmy do partii najbardziej obiecujących telefonów i przeprowadziliśmy je przez naszą baterię testów. Po pierwsze, zrobiliśmy zdjęcia z każdym z wykresów ISO 12233, aby zmierzyć ich rozdzielczość, ostrość i powiększenie. Następnie robiliśmy z nimi zdjęcia w słabym świetle, oceniając, jak dobrze aparaty skompensowały ciemność bez lampy błyskowej. Następnie pojawiły się porcje akcji: Wewnątrz, upuszczaliśmy piłkę z tej samej wysokości za każdym razem i uderzaliśmy w spust migawki w regularnych ustawieniach aparatów i ponownie po ręcznym dostrojeniu ustawień (jeśli telefony na to pozwalały); na zewnątrz, mieliśmy edytor testowy Riley Missel jadący obok nas na rowerze w jasnym świetle słonecznym, gdy robiliśmy jej zdjęcie. Do portretów zrobiliśmy zdjęcia redaktorki mediów społecznościowych Katie Fogel, zanim fotograf Trevor Raab włączył obiektyw, by uchwycić siebie. W trakcie całego procesu ocenialiśmy, jak łatwe i intuicyjne w obsłudze są aplikacje do aparatów, jakie typy plików zapisywane są w telefonach, jakie są dostępne różne tryby wykonywania zdjęć oraz czy udostępnienie wysokiej jakości zdjęcia po jego wykonaniu było łatwe i proste.

Jedna rzecz, o której należy pamiętać: To nie jest ranking. Niewiele osób może kupić telefon z innym systemem operacyjnym niż ten, do którego są przyzwyczajeni tylko z powodu aparatu. I, szczerze mówiąc, możliwości aparatu w dzisiejszych czasach są tak dobre na całym świecie. Każdy telefon tutaj wykonane wystarczająco dobrze, aby być godnym swoich dolarów i będzie w stanie uzyskać strzał, to zależy tylko od tego, co chcesz, jeśli chodzi o kontrolę, liczbę trybów, możliwości udostępniania, i tak dalej. Tak więc zepsuliśmy najlepszych wykonawców poniżej w oparciu o ich najbardziej wyjątkowe cechy lub wykorzystania. Wykorzystaj ten wybór tutaj i jeśli jesteś na rynku, wybierz ten, który jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch do biegania: Twoje wsparcie na drodze...

Bieganie stało się popularnym sposobem na utrzymanie aktywnego trybu życia i dbanie o zdrowie...

Garmin Vivoactive: Twój gadżet do aktywnego...

Garmin vivoactive to zaawansowany smartwatch, który został zaprojektowany z myślą o osobach...

Czym jest tłumaczenie ustne i kim jest tłumacz...

Praca tłumacza ustnego zazwyczaj kojarzy się z tłumaczeniami pisemnymi, czyli dokumentami...