Polecamy

8 Porad dotyczących urody, które poprawią również Twoje zdrowie

Jakie wymogi należy spełnić, aby drewno konstrukcyjne otrzymało...

Technologia

Kosmetyki marki ADBL

ABDL to marka znana wszystkim fanom auto-dealingu. Od lat wyznacza najwyższe standardy w kompleksowym czyszczeniu i renowacji samochodu. Dzięki temu stała się również numerem jeden wśród profesjonalistów. Marka ABDL jest ceniona przede wszystkim za wysoki poziom innowacyjności i skuteczność swoich preparatów. Dzięki staranie opracowanym przepisom, wszystkie produkowane przez nią produkty charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa dla pojazdów i ich użytkowników.

APC – szeroki zakres możliwości

Jednym z najbardziej znanych produktów marki jest środek APC. Jest to uniwersalny produkt, przeznaczony głównie do pielęgnacji zewnętrznych i wewnętrznych elementów pojazdów. Jednak jego czyszczące właściwości świetnie sprawdzają się również w gospodarstwach domowych, szczególnie w miejscach narażonych na duże zanieczyszczenia.

All Purpose Cleaner (APC) to środek, który doskonale nadaje się do czyszczenia wszystkich elementów z tworzyw sztucznych wewnątrz aut. Można nim zmywać zabrudzenia z desek rozdzielczych, nawiewów czy plastikowych fragmentów drzwi wewnętrznych. Nadaje się również do zmywania gumowych dywaników samochodowych. Dodatkową zaletą jest również działanie odtłuszczające preparatu, co sprzyja lepszemu przygotowaniu kokpitu do zastosowania środków konserwujących i nabłyszczających. APC można stosować również do czyszczenia plam i zabrudzeń z foteli lub podsufitek.

APC nadaje się do mycia komór silnikowych czy silnych zabrudzeń innych elementów wewnątrz samochodu. Przy odpowiednim stężeniu roztworu, bez problemu poradzi sobie również z tłustymi plamami z olejów czy smarów.

APC to również uniwersalny środek czyszczący, który znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach gospodarstw domowych. Można go używać do mycia elementów plastikowych w kabinach prysznicowych lub czyszczenia płytek ceramicznych. Świetnie sprawdzi się również w kuchni przy usuwaniu opornych zabrudzeń i plam na ścianach czy urządzeniach kuchennych.

Jak prawidłowo stosować APC?

APC to roztwór silnie skoncentrowany, więc do jego prawidłowego zastosowania należy go rozcieńczyć stosownie do czyszczonych powierzchni. Najczęściej zalecane przez producenta rozcieńczenie to 1:4. Jednak przed zastosowaniem warto przeprowadzić test, w mało widocznym miejscu, aby zabezpieczyć powierzchnie przed zbyt intensywnym roztworem. Sugerowane są następujące rozcieńczenia w zależności od czyszczonego materiału:

  • 1:3 do zmywania powierzchni zabrudzonych woskiem oraz do mycia felg i komór silnika,

  • 1:5 do zmywania średnich i silnych zabrudzeń na zewnątrz pojazdu,

  • 1:10 do zmywania kokpitu i innych elementów z tworzyw sztucznych, gumy czy winylu,

  • 1:30 stosowane do usuwania zabrudzeń z tapicerki lub podsufitek.

Przed zastosowaniem produktu należy zabezpieczyć dłonie przed bezpośrednim kontaktem ze środkiem za pomocą rękawiczek jednorazowych. Pierwszym krokiem powinno być rozpuszczenie koncentratu w wodzie. Następnie należy, gąbką lub pędzlem, dokładnie rozprowadzić środek na czyszczonej powierzchni. Taki sposób zastosowania roztworu zapobiega ewentualnym odbarwieniom materiałów i tworzyw. Nie wolno również pozostawiać koncentratu na czyszczonej powierzchni do wyschnięcia. Rozpuszczone zanieczyszczenia należy zetrzeć szmatką po kilku minutach lub spłukać czystą wodą. W razie potrzeby wszystkie czynności można powtórzyć, aż do uzyskania oczekiwanych efektów.

https://sklep.motogo.pl/adbl-m66

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch do biegania: Twoje wsparcie na drodze...

Bieganie stało się popularnym sposobem na utrzymanie aktywnego trybu życia i dbanie o zdrowie...

Garmin Vivoactive: Twój gadżet do aktywnego...

Garmin vivoactive to zaawansowany smartwatch, który został zaprojektowany z myślą o osobach...

Czym jest tłumaczenie ustne i kim jest tłumacz...

Praca tłumacza ustnego zazwyczaj kojarzy się z tłumaczeniami pisemnymi, czyli dokumentami...