Polecamy

Oświetlenie domu w okresie zimowym

Jak poprawić jakość wideokonferencji z domu?

Zdrowie i uroda

Wskazówki przeciwstarzeniowe, których dermatolodzy nie powiedzą ci za darmo

Istnieje szeroka gama produktów i procedur pielęgnacyjnych, o których mówi się, że poprawiają oznaki starzenia się skóry, ale które z nich mogą rzeczywiście przynieść rezultaty? Rozmawialiśmy z ekspertami z dziedziny medycyny, którzy przedstawili nam najlepsze wskazówki w zakresie przeciwdziałania starzeniu się skóry.

Filtr przeciwsłoneczny faktycznie zwalcza starzenie się skóry

Krem z filtrem przeciwsłonecznym to jedna z najlepszych broni, jeśli chodzi o ochronę skóry przed rakiem skóry, a także jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie młodszego i zdrowszego wyglądu skóry. "Słońce emituje promieniowanie ultrafioletowe, które uszkadza skórę, zarówno naskórek, jak i skórę właściwą" - wyjaśnia dr Jerome Garden, dermatolog i dyrektor Instytutu Laserów i Dermatologii Lekarzy w Chicago. "Oprócz zwiększenia ryzyka wystąpienia raka skóry, słońce powoduje powstawanie brązowych, czerwonych plam i zmarszczek." Sprawdźcie najlepsze mineralne filtry przeciwsłoneczne dostępne w Kanadzie.

Drogie produkty nie zawsze są bardziej skuteczne

Może być kusząco kuszące, gdy chodzi o produkt do pielęgnacji skóry, który obiecuje przynieść godny rezultat, ale drogi nie zawsze jest tej samej jakości. Według dr Dendy'ego Engelmana, dermatologa z Manhattan Dermatology and Cosmetic Surgery w Nowym Jorku, istnieją świetne produkty w aptekach, które mogą przynieść wspaniałe rezultaty. "Wyższa cena może oznaczać lepszą jakość składników lub większe stężenie składnika, ale lista składników jest zawsze ważniejsza od marki sprzedającej produkt" - mówi. (Psst: Check out the olejki do twarzy twoja skóra potrzebuje w zimie.)

Nie kupuj generycznych kosmetyków do pielęgnacji skóry

Nie trzeba wydawać fortuny, aby otrzymać wysokiej jakości produkt do pielęgnacji skóry, ale istnieje różnica między markowym produktem w drogerii a produktem generycznym, jak twierdzi dr Joshua Zeichner, dermatolog i dyrektor ds. badań kosmetycznych i klinicznych w dermatologii w szpitalu Mount Sinai w Nowym Jorku. "Wiele produktów generycznych jest pakowanych tak, aby wyglądały podobnie do oryginału, a nawet miały tę samą listę składników, jednak różnica polega na jakości składników i sposobie, w jaki są one rzeczywiście sformułowane" - mówi. (Oto jak określić, czy rzeczywiście Korzystanie z rutyny pielęgnacji skóry.)

Skąpy na fantazyjny środek czyszczący

Bez względu na to, ile może kosztować kosztowny środek czystości, według dermatologów nie zadziała on bardziej magicznie niż większość tanich konkurentów. "Celem środka do czyszczenia jest usunięcie ze skóry brudu, oleju, makijażu i zanieczyszczeń bez naruszania zewnętrznej warstwy skóry - a składniki użyte do stworzenia produktu, który może to zrobić, nie są drogie" - mówi dr Zeichner. "W rzeczywistości, jedne z najlepszych produktów czyszczących są jednymi z najtańszych na rynku, na przykład, Dove Beauty Bar to produkt o złotym standardzie, wykorzystujący ultra delikatne składniki czyszczące, które faktycznie pomagają nawilżyć skórę". (Check out the środki czyszczące, które nie rozebiorą twojej skóry..)

Wybierz serum

Serumy, które mają być nakładane pod krem nawilżający na dzień i na noc, są często pierwszymi produktami do pielęgnacji skóry, które można pominąć. Ale.., Serumy odgrywają ważną rolę w twojej codziennej rutynie. "Serum zawiera wysokie stężenie składników aktywnych i jest lekkie, więc wnika głębiej w skórę, aby zapewnić maksymalne korzyści", mówi dr Whitney Bowe, dermatolog z Nowego Jorku i autorka The Beauty of Dirty Skin. Polecamy poszukiwanie serum zawierających ceramidy i aminokwasy, które pomagają wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry, oraz antyoksydanty, które chronią skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce i wolne rodniki.

Nie ufaj kremom przeciwzmarszczkowym do twarzy.

"Rozwijamy drobne linie z powodu powtarzających się fałdów skórnych z mięśni podskórnych", wyjaśnia dr Zeichner. "Młoda, zdrowa skóra ma mocny fundament, który opiera się fałdowaniu i odbija się od pierwotnego kształtu, ale z wiekiem ten fundament skóry słabnie." Podczas gdy kremy miejscowe z pewnością pomogą utrzymać silną barierę ochronną skóry, jedynym sposobem na prawdziwe zredukowanie zmarszczek jest, według dr Zeichnera, rozluźnienie mięśni pod skórą. Za to, botoks może być twoją najlepszą opcją.

Nosić filtr przeciwsłoneczny przez cały rok

To prawda, że nawet w najchmurniejsze lub najbardziej śnieżne dni, filtr przeciwsłoneczny powinien być częścią codziennej rutyny pielęgnacji skóry. "Przypadkowe przebywanie na słońcu tylko przez 10 do 15 minut dziennie sumuje się z czasem i może powodować znaczne uszkodzenia słoneczne i przyspieszyć proces fotostarzenia" - mówi dr Engelman. Aby skóra wyglądała jak najmłodsza i zdrowsza, zaleca ona stosowanie filtrów przeciwsłonecznych każdego dnia w roku, ponieważ krótkotrwała ekspozycja na słońce przez cały rok może spowodować znaczne uszkodzenia (warto pomyśleć o jeździe z otwartym szyberdachem lub chodzeniu po otwartych centrach handlowych w godzinach największego nasłonecznienia). I nie należy zapominać o balsam do ust z SPF!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia bezigłowa: Innowacyjne rozwiązanie...

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna i mniej inwazyjna metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa...

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...