Polecamy

Uzależnienie od komputera - poważny problem, którego nie można...

Przewodnik po zakupie mebli online do każdego pomieszczenia

Zdrowie i uroda

Problemy skórne u kobiet w ciąży

Podczas ciąży ciało kobiety nieustannie się zmienia, co ma na celu stworzenie odpowiedniego środowiska do rozwoju płodu. Niestety zmiany te nie zawsze odbijają się pozytywnie na wyglądzie. W momencie, gdy gospodarka hormonalna ulegnie rozchwianiu pojawić się mogą problemy z cerą. Ekstremalnie przesuszona skóra lub wręcz przeciwnie nadmierne przetłuszczanie się cery, podskórne pryszcze lub wypryski ropne mogą skutecznie obniżyć jakość życia i popsuć humor przyszłej mamie. W takich sytuacjach warto jednak sięgnąć po wypróbowane sposoby radzenia sobie z pojawiającymi się niedoskonałościami! W jaki sposób ciężarne mogą pozbyć się problemów skórnych? 

Sen, odpowiednia dieta, regularne badania - jak zadbać o cerę w ciąży? 

Istnieje wiele sposobów na przywrócenie równowagi hormonalnej w organizmie. To właśnie hormony w dużym stopniu odpowiadają za większość problemów skórnych u ciężarnych. W stanie odmiennym bardzo ważne jest przede wszystkim dbanie o komfortowy sen. Podczas snu organizm się regeneruje, a wszystkie zachodzące w nim procesy ulegają unormowaniu. Nieodłącznym elementem zdrowej skóry bez widocznych zmian i niedoskonałości jest również odpowiednia dieta. Właściwe odżywianie się ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego ciała oraz na rozwój płodu, dlatego warto dopilnować, by dieta podczas ciąży opierała się na warzywach, owocach oraz wysokiej jakości produktach nisko przetworzonych. W momencie, gdy zaburzenia w obrębie gospodarki hormonalnej źle wpływają na ogólne samopoczucie, warto również udać się na dodatkowe badania i podjąć inne kroki w celu przywrócenia równowagi w organizmie. Przy leczeniu zmian skórnych w ciąży najważniejsza jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Po jakie kosmetyki na problemy skórne mogą sięgać kobiety ciężarne? 

Kosmetyki na problemy skórne - jakie produkty są skuteczne i bezpieczne dla ciężarnych? 

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu zarówno przy profilaktyce przeciw starzeniowej, jak i przy niwelowaniu problemów skórnych. Najważniejsze w codziennej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie skóry. W przypadku cery przesuszonej ze skłonnością do podrażnień najlepszym rozwiązaniem będzie łagodna emulsja lub pianka do mycia twarzy. Przy przetłuszczaniu i wypryskach, skuteczniejsze mogą okazać się żele z dodatkiem enzymów roślinnych lub kwasów PHA. Kosmetyki na problemy skórne dla kobiet ciężarnych nie powinny zawierać zbyt mocnych składników aktywnych. Kwasy AHA w ciąży są niewskazane, ponieważ nie ma jeszcze dokładnych badań, które wskazywałyby czy kwasy te są bezpieczne dla płodu. Ponadto kosmetyki tego typu podczas ciąży zwiększają ryzyko pojawienia się podrażnień oraz zaostrzenia problemów skórnych. Przyszła mama powinna również zadbać o mocne nawilżenie skóry, nawet jeśli jest posiadaczką cery ze skłonnością do przetłuszczania. Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji pozwalającej na pozbycie się problemów z cerą jest stosowanie kremu z filtrem SPF, niezależnie od pory roku.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...

Uzależnienie od komputera - poważny problem...

Uzależnienie od Internetu i pośrednio od niego (siecioholizm) jest stosunkowo nowym zjawiskiem we...