Polecamy

Najwygodniejsze i najlepsze łóżka na 2020 rok

Soczewki całodobowe czy jednodniowe? Co je różni?

Zdrowie i uroda

Papier toaletowy i jego najważniejsze parametry

Papier toaletowy to jeden z tych produktów, które kupujemy regularnie, nic więc dziwnego, że sam jego zakup jest zwykle dokonywany w sposób bezrefleksyjny. A jednak nie wszystkie rolki wyglądają tak samo i wystarczy, że na moment zatrzymamy się przed sklepową półką, a dostrzeżemy szereg różnic. Możemy wybrać zarówno papier biały, jak i pachnący, pozbawiony własnego zapachu albo pachnący, a także mający mniej lub więcej warstw. Który jest więc papierem najlepszym?

Z czego powstaje papier toaletowy?

Współcześnie na rynku mamy do czynienia z dwoma rodzajami papieru toaletowego, choć tylko po jeden sięgamy naprawdę często. Tak zwany papier makulaturowy, choć ciągle mający pewne grono zwolenników, zwykle nie zachwyca swoim wyglądem. Jest szary, dość szorstki, a przy tym nie jest zaliczany do rozwiązań przesadnie wydajnych. Wytwarza się go z makulatury, bez dodatku chemii wybielającej i barwników. Jest prawdziwie ekologiczny, a osoby, które zastanawiają się nad jego zakupem doceniają także to, że nie jest rozwiązaniem drogim.

Papier toaletowy w ofercie Alibiuro: https://alibiuro.pl/srodki-czystosci-i-higiena/reczniki-chusteczki-papier-toaletowy/papier-toaletowy/

Nie da się jednak ukryć, że papier toaletowy, który powstaje z celulozy jest znacznie bardziej popularny. Celuloza jest związkiem organicznym. Możemy ją spotkać w roślinach, w tym również w drzewach – zarówno liściastych, jak i iglastych. Jej pozyskanie wymaga ścięcia drzewa, a to sprawia, że trudno uznawać taki papier za całkowicie przyjazny środowisku naturalnemu. Czy liczba warstw ma znaczenie? Producenci chętnie informują nas na opakowaniach papieru toaletowego, z ilu warstw składa się polecane przez nich rozwiązanie. Obecnie mamy więc do czynienia z papierami składającymi się zarówno z jednej, jak i z czterech warstw. Im jest ich więcej, tym lepiej, papier jest nie tylko bardziej miękki, ale i w większym stopniu odporny na uszkodzenia.

Na jak długi czas starczy nam jedna rolka?

Kupując papier toaletowy coraz więcej osób stawia sobie pytanie o to, jak długa powinna być jego rolka. Im będzie ona dłuższa, tym dłużej można będzie z niej korzystać. Czy jednak długość rolki można ocenić przyglądając się rozwiązaniu dostępnemu w sprzedaży? Nie jest to wcale nic pewnego. Producenci zorientowali się już, że jest to ważny parametr i chętnie produkują rolki, które optycznie sprawiają wrażenie imponujących z uwagi na swoją wielkość, podczas gdy w rzeczywistości wielkość ta jest co najwyżej przeciętna. Jeśli więc nie chcemy się rozczarować, kierujmy się przede wszystkim informacją, która znajduje się na opakowaniu. Przyjmuje się, że rolka standardowa ma 20 metrów taśmy.

Czy kolor papieru jest ważny?

Ostatnie lata to czas, w którym papiery dość odważnie zmieniają swoją kolorystykę. Ponownie stanowi to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy często podkreślają, że łazienka powinna być miejscem rzeczywiście estetycznym. Nie można jednak zapominać o tym, że lśniąca biel papieru toaletowego nie jest dziełem przypadku. Aby ją uzyskać, konieczne jest poddanie go wybielaniu, do czego przeważnie prowadzi zastosowanie chloru lub innych środków chemicznych. Także papiery kolorowe są farbowane chemiczne, co już nie każdemu musi się podobać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia bezigłowa: Innowacyjne rozwiązanie...

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna i mniej inwazyjna metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa...

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...