Polecamy

W którym miejscu należy umieścić klimatyzator?

Jak długo marihuana utrzymuje się w organizmie?

Zdrowie i uroda

Najlepsze produkty do odwracania uszkodzeń spowodowanych przez słońce

Produkty zatwierdzone przez dermatologa do zapobiegania i odwracania szkód wyrządzonych przez słońce

Są plusy i minusy, jeśli chodzi o światło słoneczne. Ekspozycja na słońce jest niezbędna, aby pomóc w utrzymaniu optymalnego poziomu witamina D i wiąże się z silniejszymi kośćmi, lepszym samopoczuciem i lepszym systemem immunologicznym. Jednak zbyt duża ekspozycja na słońce może prowadzić nie tylko do widocznego starzenia się (linie mimiczne i plamy starcze) - najprawdopodobniej jest to oznaka uszkodzenia skóry przez słońce - ale także zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry. (Psst: Oto na co patrzysz kontrola pod kątem raka skóry.)

Praktykowanie nawyków związanych z bezpieczeństwem słonecznym, takich jak noszenie filtrów przeciwsłonecznych i odzieży ochronnej, jest najlepszym rozwiązaniem zapobiegającym starzeniu się skóry i zmniejszającym prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry. Jeśli jednak zaczniesz dostrzegać skutki uszkodzeń spowodowanych przez słońce, nie ma potrzeby wpadać w panikę. Istnieje wiele produktów, które mogą pomóc naprawić, a nawet odwrócić skutki uszkodzeń skóry spowodowanych przez słońce.

Ale przy tak wielu dostępnych produktach do pielęgnacji skóry, niektórych z fałszywymi oświadczeniami, jak wybrać najlepszy?

Rozmawialiśmy z dermatologami o produktach, które zalecają do naprawy i odwracania szkód wyrządzonych przez słońce dla zdrowszej skóry.

Neutrogena Ultra Sheer Dry Touch SPF 110 Ekran słoneczny

Istnieje wiele produktów, których można użyć, aby spróbować zminimalizować uszkodzenia spowodowane przez słońce, ale nie powinniśmy zaczynać od najpotężniejszej pierwszej linii obrony: Filtr przeciwsłoneczny. "Polecam moim pacjentom noszenie Neutrogena Ultra Sheer Dry Touch SPF 1o0 [SPF 110 w Kanadzie] z filtrem przeciwsłonecznym", mówi dermatolog Lynn McKinley-Grant, MD, prezes Skin of Color Society oraz profesor nadzwyczajny i dyrektor ds. innowacji i rozwoju w Howard University College of Medicine, na wydziale dermatologii, w Waszyngtonie, D.C. "Nie ma zapachu, nawilża skórę i naprawdę dobrze wtapia się w skórę dla osób z ciemniejszymi typami skóry".

Olay Regenerist Retinol24 Nawilżacz

Kiedy chcesz coś więcej niż tylko filtr przeciwsłoneczny, aby pomóc minimalizować plamy słonecznemasz opcje: "Najbardziej zaufanym, dostępnym bez recepty składnikiem do odwracania skutków uszkodzeń spowodowanych przez słońce jest retinol"mówi dr Jason Miller, dermatolog z Schweiger Dermatology Group w Freehold w New Jersey. "Retinol jest miejscową pochodną witaminy A i łagodniejszą wersją retinoidów na receptę, takich jak Retin-A. Retinol można znaleźć w wielu niedrogich markach produktów, takich jak Olay Regenerist, lub w produktach klasy kosmeceutycznej dostępnych u Twojego dermatologa. Oprócz retinolu, produkty zawierające witaminę C mogą pomóc w zaniku plam słonecznych, które rozwijają się z czasem".

Olay Total Effects Anti-Aging Moisturizer with SPF 30

"To mój ulubiony produkt do polecenia - jest przystępny cenowo i skuteczny", mówi dr Erum Ilyas, założyciel Dermatologii Montgomery'ego w King of Prussia, Pennsylvania. "Zawiera niacynamid, który, jak wykazano, zmniejsza szkodliwy wpływ promieniowania UV na skórę oraz wzmacnia naprawę DNA". Wolę również produkty, które zawierają sunblockponieważ minimalizują szanse na to, że zapomnisz go użyć."

Obagi Medical Professional-C Serum

"Polecam witamina C surowica ponieważ pomaga zwalczać uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki w świetle ultrafioletowym", mówi Mona Gohara, lekarz dermatolog z Dermatologii w Connecticut w Hamden. "Serum jest lekkie, kosmetycznie eleganckie i łatwe w nakładaniu, zapewniając doskonałą ochronę rano". Polecam również Heliocare - jest to tabletka z ekstraktem z paproci, która pomaga również w zwalczaniu tych brzydkich wolnych rodników. Ale pamiętaj: Pigułki nie zastępują ochrony przeciwsłonecznej, ale z pewnością pomagają wzmocnić ochronę".

RoC Retinol Correxion Max Daily Hydration Crème

"Po kremie przeciwsłonecznym, moją drugą rekomendacją jest retinoid" - mówi dermatolog Jennifer Krejci-Manwaring, dr hab. Jennifer, adiunkt w dziale dermatologii UT Health San Antonio. "Tematyczne retynoidy pomagają budować kolagen i zwiększyć obrót komórkamico poprawia teksturę i pigmentację skóry. Dostępne są wersje bez recepty, które są łagodniejsze i zawierają składniki retinolowe lub retinylowe, które po wchłonięciu do skóry są przekształcane w formę aktywną. Istnieją tańsze wersje dostępne w Twojej lokalnej aptece lub droższe marki, które można znaleźć w domach towarowych, ale zasadniczo robią to samo. Czasami główną różnicą w cenie jest wyczucie produktu lub zapachu".

La Roche-Posay Effaclar Adapalene Gel 0,1% Leczenie trądziku

"Najlepszą rutyną pielęgnacji skóry, która rekompensuje szkody wyrządzone przez słońce, jest stosowanie pochodnych witaminy A" - mówi pochodzący z Florydy dermatolog Alexis Stephens, DO, FAAD, FAOCD, pracownik Amerykańskiej Akademii Dermatologii. "Te święte szarości pielęgnacyjne zwalczają fotouszkodzenia, przebarwienia, linie mimiczne, zmarszczki", trądziki wiele więcej. Ale mogą być podstępne, drogie i irytujące. Wszystkie pochodne witaminy A nie są równe. Podoba mi się La Roche Posay Effaclar Adapalene 0,1 % żelu - jego siła na receptę bez potrzeby recepty. Formuła żelu jest delikatna, a jednocześnie skuteczna, a jego formuła pozwala na łatwą aplikację i zwiększoną zgodność z zaleceniami pacjenta".

Skinceuticals CE Ferulic

"Polecam antyoksydanty ponieważ działają one na rzecz redukcji wolnych rodników - markerów uszkodzeń wewnątrz komórki - i naprawy uszkodzeń w komórce", mówi Morgan Rabach, lekarz dermatolog i współzałożyciel LM Medical NYC. "Produkty z witaminą C i koenzymem Q są świetnymi przeciwutleniaczami. Produktem, który lubię polecać, jest Skinceuticals CE Ferulic - nie zawiera parabenów, pomaga neutralizować wolne rodniki oraz poprawia teksturę i przejrzystość skóry".

Drunk Elephant T.L.C. Framboos Glycolic Night Serum

"Kwasy glikolowe to AHAs-alfa-hydroksykwasyktóre pomagają złuszczyć martwy naskórek i nadać mu zdrowy "blask"" - mówi dr Jenny Liu, adiunkt na wydziale dermatologii Uniwersytetu Minnesoty w Minneapolis. "Są to powszechne składniki spotykane w peelingach chemicznych. Stosowanie ich z czasem pomaga w usuwaniu przebarwień, poprawie tekstury i tonu. AHAs wykazały również, że stymulują produkcję kolagenu. Występują one w wielu różnych formach (płukanie, serum, peelingi), ale jednym z moich ulubionych sposobów ich stosowania jest stosowanie kuracji na noc, jak Pijany Słoń kilka razy w tygodniu. Zalecam nie używać retinoidów w te noce, aby uniknąć podrażnień skóry."

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...

Uzależnienie od komputera - poważny problem...

Uzależnienie od Internetu i pośrednio od niego (siecioholizm) jest stosunkowo nowym zjawiskiem we...