Polecamy

Przewodnik po zakupie mebli online do każdego pomieszczenia

Ciemne kolory farb a tradycyjne wnętrze

Zdrowie i uroda

Meble do salonu kosmetycznego

Meble do salonu kosmetycznego można podzielić na dwie główne grupy, są to przedmioty dla personelu i gości. Oba powinny być tak wygodne, ponieważ personel pracuje w salonie przez cały dzień, a komfort klienta jest najważniejszym zadaniem dla salonu. W takim miejscu z reguły znajduje się recepcja, czyli  lada recepcyjna i krzesło. Nie może zabraknąć kanapy dla klientów, stolika, foteli, puf.  

Meble do salonu kosmetycznego

Jeśli kanapa lub fotele są wygodne, o przyjemnej fakturze, siedzeniach i podłokietnikach ortopedycznych, to podczas czytania magazynu o modzie czas szybko mija i klient będzie zadowolony. Dla wymagającego gościa będzie można wykorzystać stylowe oszklone i podświetlone regały z kosmetykami lub innymi interesującymi produktami, a także stoliki kawowe.

Wśród profesjonalnych mebli do salonu kosmetycznego znajdują się:

  • Krzesła kosmetyczne
  • Fotele kosmetyczne
  • Stoły do masażu
  • Wózki kosmetyczne.

Jak wybrać krzesło do salonu kosmetycznego?

Profesjonalne krzesło kosmetyczne jest ważnym elementem wyposażenia salonu. Często procedury wymagają dużo czasu, więc krzesło powinno być wygodne, zarówno w pozycji siedzącej, jak i w stanie rozłożonym, w pozycji leżącej. Każde krzesło ma regulację kąta nachylenia pleców i stóp. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na bazę produktu, funkcjonalność i możliwe korekty.

Dostępne są krzesła kosmetyczne z mechaniczną regulacją, a niektóre z nich mogą być składane. Popularny model hydrauliczny krzesła ma możliwość regulacji wysokości i będzie wygodny w salonie, w którym pracuje kilku kosmetologów, jest również wygodny do elektrolizy. Krzesła z silnikiem elektrycznym to najdroższe modele, ale znacznie upraszczają pracę kosmetyczki.

Wózek kosmetyczny

Wózki kosmetyczne to niezbędne meble do salonu kosmetycznego, dla wysokiej jakości obsługi klienta. Dzięki kompaktowym wymiarom wózek kosmetyczny pozwala zoptymalizować powierzchnię użytkową. Na górnej półce zwykle znajdują się narzędzie robocze, konstrukcja jest wyposażona w ograniczniki. Dla profesjonalistów dostępne są wózki z wbudowanym urządzeniem do sterylizacji, które zwiększa komfortowe warunki pracy i jakość obsługi klienta. Każdy wózek kosmetyczny jest mobilny i zgodny z wymogami higieny.

Stół do masażu

Jedną z najważniejszych procedur, zarówno w kosmetologii, jak i medycynie, jest masaż. Dla zapewnienia wysokiej, jakości procedury kosmetyczka wykorzystuje stół do masażu, którego cena może się znacznie różnić. Składane stoły do masażu są popularne, produkowane zarówno z metalu, jak i drewna. Istnieją różne rodzaje masażu (manualny, kosmetyczny itp.) w zależności od rodzaju masażu kupujący powinien zwrócić uwagę na grubość pianki. Do masażu ręcznego kosmetyczka potrzebuje minimalną grubość produktu, optymalna szerokość wynosi 80 - 90 cm.

Fotele kosmetyczne

Fotel kosmetyczny znajduje się na liście wyposażenia niezbędnego do pracy kosmetyczki. W zależności od tego, jaką procedurę wykonuje często musi zmieniać pozycję ciała, stać w niewygodnej pozycji, co prowadzi do szybkiego zmęczenia. Aby tego uniknąć, można kupić wygodny fotel kosmetyczny. Dostępne są fotele z oparciem i bez oparcia, wygodne i wielofunkcyjne wykonane w różnych kolorach i wzorach. W razie potrzeby można je wyregulować i np. łatwo zmienić wysoki fotel w niski.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...

Uzależnienie od komputera - poważny problem...

Uzależnienie od Internetu i pośrednio od niego (siecioholizm) jest stosunkowo nowym zjawiskiem we...