Polecamy

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnia Kegla?

Kolorowy dom projektanta pełen zgromadzonych skarbów

Zdrowie i uroda

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy

Okulary korekcyjne mają podstawową funkcję, ich zadaniem jest poprawienie jakości naszego widzenia. Jednak to nie oznacza, że nie mogą być one również eleganckie i wpływać pozytywnie na nasz wizerunek. Okulary obecnie są nie tylko niezbędnikiem dla osób z wadą wzroku, ale również elementem dopełniającym cały wizerunek. Mogą one odzwierciedlać nasz styl bycia, charakter czy też zawód który wykonujemy. Dlatego też zamiast kupować pierwszą poleconą parę okularów, warto starannie dobrać je do kształtu swojej twarzy.

Oczywiście nim przejdziemy do wyboru okularów, należy poznać kształt swojej twarzy. W tym celu musi być ona odsłonięta, dlatego należy związać włosy, stanąć przed lustrem i zadać sobie kilka kluczowych pytań. Trzeba na samym początku ustalić, która część buzi jest najszersza. Czy są to okolice skroni, szczęka czy też może kości policzkowe? Należy również zweryfikować kształt podbródka - może być on ostry i mocno zaznaczony lub też miękki i nieco zaokrąglony. Weryfikacji podlega również czoło - wysokie lub niskie. Ostatnie już pytanie dotyczy tego, czy wysokość i szerokość twarzy są takie same, różne czy też dość zbliżone. Na podstawie tych odpowiedzi i opisów różnych typów twarzy, można dokonać trafnego wyboru okularów korekcyjnych.

Okulary korekcyjne dla twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna ma łagodną linię szczęki oraz wysokie i szerokie czoło. Podbródek jest natomiast mocno zaznaczony. Taki typ twarzy powinien skłaniać nas do tego, aby nasze okulary korekcyjne były okrągłe lub też zaokrąglone. Oprawy mogą mieć kształt motyla, ale można zdecydować się również na oprawy na żyłkę lub typu patent. Do osób o twarzy trójkątnej nie będą pasowały oprawy masywne i proste.

Okulary korekcyjne dla twarzy owalnej

W przypadku twarzy o kształcie owalnym, najszczerszym miejscem jest linia kości policzkowych. Czoło natomiast jest dość wysokie, a podbródek zaokrąglony i podłużny. Do twarzy owalnej pasują praktycznie wszystkie typy oprawek, dlatego osoby o takim kształcie, nie muszą się przesadnie ograniczać pod tym względem. Oprawa okularów powinna być jednak co najmniej tak szeroka, jest szerokie jest najszersze miejsce twarzy. Najlepiej sprawdzają się w takim przypadku oprawy okrągłe, ponieważ dodają twarzy niepowtarzalnego charakteru.

Okulary korekcyjne dla twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa charakteryzuje się tym, że wysokość oraz szerokość twarzy jest zbliżona lub też taka sama. Podbródek oraz czoło są stosunkowo szerokie, natomiast linia policzków, skroni oraz podbródka jest mocno zaznaczona. Przy takim kształcie twarzy warto szukać opraw, które wpłyną na wysmuklenie twarzy i złagodzenie jej ostrych rysów. Można w tym celu postawić na okulary owalne lub też okrągłe. Dobrze sprawdzą się również oprawki mające koci kształt lub popularne pilotki. Unikać należy natomiast okularów mających kanciasty kształty, geometryczny.

kobieta w okularach czytająca książkę

Okulary korekcyjne dla twarzy pociągłej

Twarz pociągłą charakteryzuje się pionową linią podbródka, skroni oraz policzków. Widoczne jest również wysokie czoło. Również w tym przypadku należy posłużyć się pewnym zabiegiem optycznym, mającym na celu skrócenie twarzy. Można zatem wybrać okulary mające koci kształt, owalne lub też szerokie i prostokątne. Na pewno w takim przypadku trzeba unikać opraw, które będą wąskie i małe, a także tych idealnie okrągłych.

Jak widać okulary korekcyjne to zdecydowanie coś więcej niż akcesoria, umożliwiające nam lepsze widzenie na co dzień. To także jeden z podstawowych elementów naszej garderoby. Z tego względu warto zdecydować się na kupienie okularów z uwzględnieniem kształtu swojej twarzy. Jeśli zamierzamy zakupić je poprzez sklep internetowy, wówczas takiej weryfikacji musimy dokonać samodzielnie. W sklepie natomiast pomoc możemy uzyskać od pracowników, którzy bardzo dobrze znają się na tym temacie. Mając jednak do dyspozycji powyższy, bez problemu będziemy w stanie dopasować naszą twarz do konkretnego typu. Jeśli poszukujemy dobrej jakości okularów, które sprawdzą się między innymi w trakcie codziennej pracy przy komputerze, to warto sprawdzić okulary progresywne w Krakowie, odiwedzając stronę: salonsuperoptyk.pl. Dostępny jest tam szeroki wybór okularów dla każdego, o każdym typie twarzy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...

Uzależnienie od komputera - poważny problem...

Uzależnienie od Internetu i pośrednio od niego (siecioholizm) jest stosunkowo nowym zjawiskiem we...