Polecamy

Problemy skórne u kobiet w ciąży

Co jest lepsze: QLED czy OLED?

Zdrowie i uroda

Implanty zębów na NFZ - czy są dostępne?

Czy można otrzymać implanty zębów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia Implanty są najlepszym sposobem na zastąpienie brakujących zębów. Implanty są dostępne dla każdego, kto jest zainteresowany. Każdemu, kto ma na to środki finansowe. Taka jest surowa prawda. Niestety, Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje kosztów związanych z wszczepieniem implantu zębowego. Co to oznacza dla Ciebie?

Co możesz zrobić w zamian?

Wiemy, że implanty zębów na NFZ nie są powszechne w praktyce. Każdy, kto chce skorygować ubytki w uzębieniu za pomocą implantów, musi to zrobić na własny koszt. Jest jeszcze inna możliwość. Alternatywą dla implantów są protezy zębowe. Istnieje wiele rodzajów sztucznych szczęk. Najpopularniejsze są protezy mostowe. Istnieje możliwość wykonania jej za darmo w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Tak, Narodowy Fundusz Zdrowia może zapłacić za protezę szczęki. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy mamy co najmniej pięć brakujących zębów. Możesz zapomnieć o tym, że Twoja proteza zostanie wykonana na rzecz NFZ, jeśli brakuje Ci jednego, dwóch lub trzech zębów. Masz dwie możliwości: wykonać własną protezę lub zdecydować się na trwalsze, wygodniejsze i droższe implanty zębów.

Dlaczego implanty stomatologiczne nie są oferowane przez NFZ pacjentom z poważnymi problemami stomatologicznymi?

To jest bardzo dobre pytanie. Niestety, nie znamy na nie odpowiedzi. Jest to tym bardziej interesujące, że koszt implantów stomatologicznych stale spada i są one również bardzo przystępne cenowo. Możliwe, że Narodowy Fundusz Zdrowia, który jest niedofinansowany i źle zarządzany, nie chce wydawać tak dużo na swój budżet. Potencjalnie może to dotyczyć finansowania implantów stomatologicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Powszechnie wiadomo, że zęby Polaków są w złym stanie, a usługi stomatologiczne są drogie. Koszt implantów dentystycznych mógłby być poważnym problemem dla Narodowego Funduszu Zdrowia, biorąc pod uwagę miliony osób w naszym kraju z brakami w uzębieniu. Narodowy Fundusz Zdrowia nie może do tego dopuścić. To jest nasza najlepsza odpowiedź na pytanie, dlaczego w Polsce nie ma implantów stomatologicznych.

Ile kosztują implanty zębowe? Dowiedz się więcej na http://krakdental.pl/ile-kosztuje-implant-zeba_ukwm.a

implanty zębowe

Jak można sfinansować implanty stomatologiczne?

To jest dobre pytanie. To prawda, że ceny implantów spadają. Jednak nadal nie są one na tyle przystępne, aby większość pacjentów mogła sobie na nie pozwolić. Jeśli masz wiele brakujących zębów, jeden implant może nie wystarczyć. Koszt wszczepienia kilku implantów może wynieść nawet 6-8 tysięcy złotych. Skąd mogę wziąć pieniądze? Najlepszym rozwiązaniem są usługi stomatologiczne z systemem ratalnym. Wiele klinik i gabinetów stomatologicznych oferuje swoim pacjentom możliwość płatności ratalnej. Działa to tak samo, jak w przypadku ratalnego zakupu sprzętu AGD, samochodu czy telewizora. W gabinecie stomatologicznym podpisujemy umowę kredytową, która pokrywa koszt implantów. Następnie spłacamy nasze zadłużenie w miesięcznych ratach. Kwotę kredytu można rozłożyć na raty, w dogodnym dla siebie terminie, na kilka lat. Co to oznacza? Oznacza to, że mimo iż implanty zębów nie są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, to jednak są w zasięgu ręki. Aby móc ubiegać się o implanty zębów z NFZ, wystarczy mieć zdolność kredytową i historię sukcesów.

Czy implanty stomatologiczne NFZ będą kiedyś dostępne?

Nic nie wskazuje na to, aby NFZ miał zmienić sposób finansowania implantów stomatologicznych. Uważamy, że mimo dużego zapotrzebowania na tę usługę w koszyku refundacyjnym, nie ma możliwości, aby kiedykolwiek faktycznie się tam pojawiła. Uważamy, że nie ma innej możliwości niż wszczepienie implantów stomatologicznych na koszt pacjenta lub skorzystanie z opcji kredytowych, które pozwalają na rozłożenie jednorazowego kosztu na mniejszą lub większą ilość rat. Dzięki temu implanty stomatologiczne będą najlepszym rozwiązaniem problemów z uzębieniem, nawet jeśli pacjent nie dysponuje środkami na pokrycie jednorazowego kosztu. Właśnie w takich sytuacjach pomocne mogą okazać się raty za usługi stomatologiczne, takie jak implanty zębów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia bezigłowa: Innowacyjne rozwiązanie...

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna i mniej inwazyjna metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa...

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...