Polecamy

Czym jest tłumaczenie ustne i kim jest tłumacz ustny?

Praca w świecie IT - co jest wymagane?

Zdrowie i uroda

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnia Kegla?

Regularne ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn i kobiet mogą doprowadzić do wielu pozytywnych zmian. Przede wszystkim odpowiadają za wzmocnienie dna miednicy. Tym samym zyskuje się pełną kontrolę nad swoim pęcherzem, co przydaje się po operacji prostaty. Niektórym mężczyznom wspomniane ćwiczenia pomagają przy problemach z erekcją. Zapobiegają przedwczesnemu wytryskowi. Panowie mogą dawać z siebie więcej i zaspokajają potrzeby swoich seksualnych partnerek. Ćwiczenia mięśni Kegla wzmacniają intensywność orgazmów.

Ćwiczenia Kegla - co to właściwie jest?

Ćwiczenia Kegla to nic innego jak ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wykorzystywane są nie tylko przez mężczyzn, ale także kobiety. Wspierają organy miednicowe i zapewniają im prawidłowe funkcjonowanie. U mężczyzn oddziałują na:

  • - cewkę moczową,
  • - jelita,
  • - pęcherz.

 

Mięśnie w okresie młodzieńczym są zazwyczaj bardzo silne oraz poprawnie napięte. Z biegiem czasu zaczynają słabnąć i się rozciągać. Nie ma w tym niczego dobrego, dlatego trzeba nad nimi regularnie pracować, a wspomniane ćwiczenia mogą Ci w tym zakresie bardzo pomóc. Rozwiążesz tym samym swoje problemy z jelitami i pęcherzem. Nie będziesz mieć trudności z uprawianiem satysfakcjonującego seksu. Skorzystają na tym również mięsnie ramion i nóg. 

Ćwiczenia Kegla a kobiety

Coraz częściej ćwiczenia Kegla są realizowane przez kobiety. Opiera się to przede wszystkim na tym, iż poprawia się trzymanie moczu, a do tego panie pozbywają się stresu i problemów z wypadaniem organów miednicy. Nie odczuwają żadnych dysfunkcji seksualnych, a kontakty seksualne sprawiają im niesamowitą radość. 

Ćwiczenia Kegla a mężczyźni

Mężczyźni, którzy realizują wskazane ćwiczenia Kegla wynoszą z tego mnóstwo korzyści. Przede wszystkim eliminują problem nietrzymania moczu i poprawiają swoje podstawowe funkcje seksualne. Jakość życia seksualnego znacząco się podnosi, więc nic dziwnego, że panowie tak chętnie z nich korzystają. Zaleca to wielu różnych specjalistów. U kobiet również pojawia się lepsza funkcja seksualna. Jeśli chodzi o mężczyzn, ćwiczenia oddziałują na różnorodne płaszczyzny, m.in. na kontrolę wytrysku czy też wyeliminowanie przewlekłego bólu miednicy. 

Ćwiczenia Kegla - jak je wykonywać?

Zainteresowani powinni rozpocząć od najprostszych ćwiczeń Kegla. Ważne jest to, aby wykonywać je regularnie. Zidentyfikowanie mięśni Kegla nie jest trudne, można to zrobić np. podczas oddawania moczu. Wystarczy na chwilę wstrzymać wspomniany proces i sprawdzić, z jakimi mięśniami ma się do czynienia. Są to te same mięśnie, które na co dzień odpowiadają za wstrzymywanie gazów. U mężczyzn sytuacja jest dużo prostsza, ponieważ można je zlokalizować np. wtedy, gdy podnoszą się jądra (dzieje się to w momencie skurczenia mięśni Kegla). 

Kluczem do sukcesu jest napinanie mięśni Kegla. Wystarczy zdecydować się na skurcz i przytrzymanie przez około 5-20 sekund. Ćwiczenie powinno być oczywiście powtórzone, najlepiej 10-20 razy. Warto wykonać przynajmniej 3-4 takie serie dziennie.

Treningi mogą być swobodnie urozmaicane, np. poprzez szybkie uwalnianie skurczonych mięśni. Ćwiczenia można wykonywać w pozycji siedzącej, stojącej lub leżącej. Należy to robić przy normalnym oddechu, nie wstrzymując go ani na moment. Nie potrzebujesz do tego profesjonalnej siłowni, ćwiczenia wykonujesz w warunkach domowych. Dodatkowym atutem jest to, że ćwiczenia nie są ryzykowne. 

Mięśnie Kegla (dna miednicy)

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...

Uzależnienie od komputera - poważny problem...

Uzależnienie od Internetu i pośrednio od niego (siecioholizm) jest stosunkowo nowym zjawiskiem we...