Polecamy

Jakich premier nie można przegapić w kinie w 2021?

Obrazy na płótnie - kwiaty

Zdrowie i uroda

8 Porad dotyczących urody, które poprawią również Twoje zdrowie

Pić mniej alkoholu (i więcej wody)

Dr Stephen Mulholland, chirurg plastyczny w Toronto, mówi nadmierne spożycie alkoholu-więcej niż jeden lub dwa drinki dziennie - obciąża to wątrobę. Może to powodować rozszerzone pory, rozszerzone i złamane naczynia włoskowate, a także przerost gruczołów potowych i tłuszczowych.

Niestety, najczęściej występuje to na twarzy (szczególnie na nosie), choć inne obszary skóry są również narażone. Ale nadal wierzy w korzyści zdrowotne czerwonego wina i mówi, że jeden kieliszek dziennie nie zaszkodzi skórze - bez względu na to, że cierpisz na trądzik różowaty. Ankieta przeprowadzona przez National Rosacea Society W Stanach Zjednoczonych 76 procent chorych podało czerwone wino jako spust do rozpalenia ognia.

Złuszczaj skórę

Martwe komórki skóry są równie tępe. A nie pozbywając się ich, sabotujesz nawilżające działanie środków do oczyszczania ciała i kremy nawilżające . próbując "przebić się" przez barierę ochronną. Używają peelingu do ciała około dwa razy w tygodniu. Alternatywnie, spróbuj codziennie szczotkować ciało na sucho przed prysznicem.

Używając Szczotka lub luffa mitt, wypoleruj skórę okrężnymi ruchami (nie szokuj zbyt mocno), zaczynając od podeszwy stóp, a następnie pracując w górę na nogach, z przodu i z tyłu. Zwróć szczególną uwagę na plecy ud, górne partie ramion i biodra. Oczywiście, pod prysznicem możesz użyć nylonowej ptysiowej gąbki lub gąbki morskiej z ulubionym środkiem do mycia ciała, aby uzyskać bardziej delikatny szlam.

Obejmij pełniejsze brwi

Jednym z największych błędów urody jest szaleństwo z pincetą do cienkich brwi (pomyślmy o Pameli Anderson), ale to może cię postarzeć. A kompensowanie makijażem nigdy nie jest tak dobre jak posiadanie pełne naturalne brwimówi Kira Thompson, właścicielka The Brow House w Toronto, która zajmuje się profesjonalnym kształtowaniem brwi. Nie chcesz też skończyć z kształtem, który nie jest naturalnie twój, jak zaokrąglona brwi klauna czy kształtem kijanki (tzw. "tadpole").

Thompson zaleca, abyś dowiedział się od profesjonalisty o kształcie swoich własnych brwi i sposobie ich rozwoju, a także o tym, co pomoże Ci je pielęgnować.

Regularnie ćwiczyć

Ćwiczenie zdecydowanie daje Ci więcej energii i utrzymuje Cię w formie. Jednak nowe badania z McMaster University sugerują, że ćwiczenia wytrzymałościowe mogą pomóc w walce, a nawet w odwróceniu oznak starzenia się, takich jak łysienie, siwe włosy i przerzedzenie skóry.

Ćwiczenia wytrzymałościowe to zajęcia aerobowe - takie jak energiczny spacer, bieganie czy jazda na rowerze - które poprawiają kondycję kardio-oddechową, według danych Canadian Society for Exercise Physiology. Im dłużej możesz wykonywać ćwiczenia aerobowe, tym większą masz wytrzymałość.

W badaniu McMastera główny badacz, dr Mark Tarnopolsky, miał myszy o cechach fizycznych porównywalnych do osoby w średnim wieku, wykonujące trzy razy w tygodniu 45-minutowe przebiegi. Ich skóra stała się bardziej napięta, a sierść odrosła i przestała szarzeć.

Przestały zbierać krosty

Nigdy nie wybieraj skóry, mówi dermatolog dr Lisa Kellett z DLK na Avenue w Toronto. "Zrywanie może powodować blizny i infekcje," wyjaśnia, "a skóra nie goi się prawidłowo." Ważne jest, aby zauważyć, że blizny potrądzikowe są rzeczywiście spowodowane przez zrywanie, a nie przez sam trądzik, dr Kellett zauważa, więc trzymaj ręce z dala, aby skóra była czystsza.

Zdejmij makijaż przed snem

Przez to, że nie Oczyszczanie Przed snem pozostawiasz pory zatkane pozostałościami makijażu i potem, mówi Manuela Marcheggiani, chemik kosmetyczny i współzałożycielka Canada's Isomers (Skin Care) Laboratories.

Rezultat: tępa, skłonna do łamania się skóra. Pozostawienie makijażu pod oczami może nawet spowodować podrażnienie oczu i złamanie rzęs.

W nocy, gdy jesteś zbyt zmęczony, przed zderzeniem używaj przesyconych ściereczek czyszczących.

Przestań szamponować każdego dnia

Niektóre kobiety po prostu nie czują się czyste, jeśli nie szampon codziennie. Jednak mycie włosów, które często pozbawiają skórę głowy naturalnych olejków, które sprawiają, że włosy są lśniące i łatwe do układania - mówi znany kanadyjski fryzjer Marc Anthony. Może to sprawić, że włosy staną się bardziej tłuste, ponieważ Twoje ciało będzie nadmiernie produkować olejki, aby je zrekompensować.

Zamiast tego, spróbuj myć się szamponem co drugi dzień. "Jeśli włosy są płaskie, przepuść przez nie wilgotne ręce i wysusz je na sucho, aby przywrócić im objętość", sugeruje Anthony. To pomaga, jeśli nie szalejesz na punkcie lakieru do włosów i żelu pierwszego dnia. Możesz też spróbować "suchego" szamponu.

Stosuj codziennie filtr przeciwsłoneczny

Rak skóry jest najczęstszą formą raka w Kanadzie, a osoby o jasnej skórze są narażone na zwiększone ryzyko. "Narażenie na promieniowanie ultrafioletowe pochodzące od słońca lub urządzeń do opalania w pomieszczeniach i posiadanie jasnej skóry są najczęstszymi czynnikami ryzyka wystąpienia raka skóry" - mówi Lynda MacNiven, starszy koordynator ds. profilaktyki w Canadian Cancer Society, Oddział w Ontario. "Ludzie, którzy pracują lub ćwiczą na słońcu przez dłuższy czas, są bardziej narażeni na ryzyko".

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...

Uzależnienie od komputera - poważny problem...

Uzależnienie od Internetu i pośrednio od niego (siecioholizm) jest stosunkowo nowym zjawiskiem we...