Polecamy

Salon jubilerski: Jaki sklep z biżuterią wybrać?

12 kuracji przeciwstarzeniowych, które naprawdę działają

Zdrowie i uroda

12 kuracji przeciwstarzeniowych, które naprawdę działają

Twarz wampira

Technika ta zyskała sławę dzięki epizodowi "Keeping Up With the Kardashians 2013", w którym Kim stosuje kurację anti-aging, która pozostawia na jej twarzy plamki krwi. Zabieg "twarz wampira", czyli plazma bogata w płytki krwi (PRP), wykorzystuje własne czynniki wzrostu organizmu do regeneracji tkanek i wspierania produkcji kolagenu. "Podczas tego zabiegu krew pobierana jest z żyły pacjentki i umieszczana w specjalistycznej wirówce" - mówi chirurg plastyczny i współpracownik RealSelf, dr David Shafer. "Ponieważ krew wiruje z bardzo dużą prędkością, składniki krwi rozdzielają się na surowicę, płytki krwi i czerwone krwinki, a warstwa PRP jest izolowana i wykorzystywana do różnych zabiegów odmładzających".

Chociaż PRP nie dodaje objętości, Dr Shafer twierdzi, że może dać lokalnym komórkom zdrowy zastrzyk energii. Należy pamiętać, że może to wymagać zastosowania znieczulenia miejscowego, ponieważ jest ono wykonywane w połączeniu z mikroigłowanieco może być bolesne. Sama Kim Kardashian powiedziała, że żałuje zabiegu, bo zrobiła to bez drętwiającego kremu.

Siłownia Twarzowa

Ten zabieg przeciwstarzeniowy może brzmieć jak coś, co wymagałoby pracy nad pacjentem - ale nie jest to siłownia dla twojego ciała. Siłownia Twarzowa to nieinwazyjna technika manipulacji mięśniami, która służy do ich napinania. Wszystko, co robisz jako pacjent, to leżenie i relaks, ponieważ technik wykorzystuje połączone techniki odmładzania skóry i produktów na twarzy. "Choć siłownia Twarzowa nie jest substytutem tradycyjnej operacji liftingu twarzy ani nawet wypełniaczy skórnych zastępujących utraconą objętość, to jednak jest to świetny program konserwacji" - mówi dr Shafer. Oto zatwierdzone przez naukę ćwiczenia na twarz może sprawić, że będziesz wyglądać o lata młodziej.

Morfeusz8

Mikroigłowanie, metoda nakłuwania skóry małymi igłami w celu wygenerowania nowego kolagenu i tkanki skórnej dla uzyskania jędrniejszej, gładszej skóry, od kilku lat zyskuje coraz większą popularność. Morpheus8 jest podobną techniką, choć jest nieco bardziej ekstremalna niż podstawowe mikroigłowanie. "Morpheus8 wykorzystuje energię o częstotliwości radiowej do dokładnego i bezpośredniego nakładania pełnej grubości na skórę w celu nie tylko napinania skóry, ale także trójwymiarowej struktury pod spodem", wyjaśnia Spero J. Theodorou, MD, chirurg plastyczny w Nowym Jorku. "Powodem jego skuteczności jest unikalne zastosowanie energii i zależność od samego organizmu w celu produkcji większej ilości kolagenu i elastyny w czasie". (Psst: Find out if you should be przyjmowanie kolagenu.)

Krioterapia twarzy

Ten wzmacniający skórę, antystarzeniowy zabieg staje się coraz bardziej popularny ze względu na swoją zdolność do zwężania naczyń krwionośnych, co skutkuje zmniejszeniem stanu zapalnego, obkurczeniem porów i ogólnym napięciem twarzy. Stosuje się w nim ciekły azot, zwany również mroźnym zimnem, aby zmniejszyć obrzęk twarzy i stymulować powstawanie kolagenu, wyjaśnia dr Joshua Zeichner, dyrektor ds. badań kosmetycznych i klinicznych w dziedzinie dermatologii w szpitalu Mount Sinai w Nowym Jorku. Chociaż konieczne są dalsze badania, aby w pełni udowodnić jego zdolności przeciwstarzeniowe, dr Zeichner twierdzi, że wyniki, choć tymczasowe, mogą być imponujące. (Learn why a Toronto Maple Leafs player used Cyroterapia po treningu.)

Fraxel

Frakcjonowany resurfacing skóry, znany również jako Fraxel, jest zabiegiem nieinwazyjnym, który polega na zastosowaniu kontrolowanych, mikroskopijnych urazów, które powodują drobne perforacje w obszarze poddawanym zabiegowi, pozostawiając nienaruszone i nietknięte strefy zdrowej tkanki otaczającej. Badania wykazały, że jest on skuteczny nie tylko w odmładzaniu skóry, ale także w leczeniu trądziku, a także niektórych chorób dermatologicznych. "Specyficzne strefy urazu wyzwalają u pacjenta naturalną neokolagenezę (proces odbudowy kolagenu), która odmładza skórę i poprawia jej wygląd" - mówi dr Dendy Engelman, dermatolog z Manhattanu Dermatologii i Chirurgii Kosmetycznej. "Z czasem (do sześciu miesięcy po zabiegu), w miarę jak nowy kolagen będzie się odbudowywał, następuje dalsza poprawa" - mówi Dendy Engelman, lekarz dermatolog z działu dermatologii i chirurgii estetycznej Manhattanu. Oto najlepsze suplementy kolagenowe dostępne w Kanadzie.

Akupunktura twarzy

Jeśli chcesz rozjaśnić koloryt swojej skóry i zmniejszyć objawy przedwczesnego starzenia się, akupunktura twarzy może być dla Ciebie. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że akupunktura twarzy zwiększyła zawartość wody i oleju w skórze twarzy, nadając jej tym samym bardziej młodzieńczy wygląd. "Akupunktura stymuluje nerwy, zwiększając napięcie i przepływ krwi do twarzy, co pomaga usunąć toksyny i dostarczyć niezbędne składniki odżywcze do powierzchniowych warstw skóry" - mówi dr Shafer. "Ponieważ skóra twarzy jest obszarem o wysokim stopniu przemiany materii i stałej rotacji komórek skóry, ta elastyczna produkcja i usuwanie toksyn ze środowiska ma kluczowe znaczenie". Czy wiesz, że Akupunktura może również pomóc w utracie wagi.?

Podnośnik gwintu

Ten rodzaj zabiegu jest bardziej nieinwazyjny niż tradycyjny lifting twarzy. W jednym z badań stwierdzono, że u większości pacjentów uzyskał on zadowalające wyniki, a jednocześnie wykazał niewielką liczbę powikłań (tylko u 6 proc. badanych stwierdzono występowanie powikłań). Polega on na nałożeniu tymczasowych szwów w skórze w celu uzyskania lekkiego, ale widocznego liftingu. "Podniesienie nici jest dobre dla pacjentów szukających szybkiego, nieinwazyjnego wzmocnienia policzków, lepszego określenia linii szczęki lub podniesienia szyi" - mówi dr Shafer. "Pacjenci muszą mieć jednak strzeżone oczekiwania, ponieważ rezultaty nie są porównywalne z prawdziwym liftingu twarzy czy szyi". Sprawiasz, że piszczysz? Botoks lub wypełniacze może być lepszą opcją.

Botox

"Podczas gdy pojawiają się nowe technologie w zakresie napinania i resurfacingu skóry, nie ma alternatywy dla neuromodulatorów (aka Botox), jeśli chodzi o redukcję dynamicznych zmarszczek, które pojawiają się wraz z ruchem", mówi dr Shafer o wstrzykiwanej neurotoksynie, która wygładza drobne linie na twarzy. "Zatwierdzone przez FDA obszary zabiegowe to glabella (11s między brwiami), kurze łapy po bokach oczu z mrużeniem i poprzeczne linie czoła". Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem tej klasycznej kuracji przeciwstarzeniowej, zobacz co powinieneś zrobić. wiedzieć o Botoksie zanim pójdziesz.

Wypełniacze skórne

Podczas gdy lasery i twarz poprawiają strukturę skóry, nie ma bardziej skutecznego sposobu na dodanie jej objętości niż przy użyciu wypełniaczy skórnych takich jak Voluma, Juvederm i Vollure, według dr Shafer. Jedno z badań wykazało, że leczenie linii i zmarszczek związanych z wiekiem przy użyciu wypełniaczy skórnych jest zarówno bezpieczne, jak i skuteczne, co potwierdza opinię dr Shafera. "Produkty te wykonane są z kwasu hialuronowego, który znajduje się naturalnie w skórze i jest wysoce biokompatybilny", mówi dr Shafer. "Jeśli ktoś szuka naturalnego wzmocnienia ust, wygładzenia linii wokół ust lub podniesienia policzków, wypełniacze skórne dają natychmiastowy efekt przy niskim ryzyku". Chcesz dowiedzieć się więcej? Tu jest Oszukujący arkusz na wypełniaczach do wstrzykiwania.

Ultherapy

Ten zabieg przeciwstarzeniowy wykorzystuje ukierunkowaną technologię ultradźwiękową do stymulacji napinania głębszych warstw skóry; w badaniach klinicznych naukowcy stwierdzili, że może być skuteczny. "W przeciwieństwie do laserów, które leczą powierzchnię skóry, ultraterapia kieruje zabieg pod skórę za pomocą ultradźwięków w trzech wymiarach, aby pomóc podnieść i wyrzeźbić twarz" - mówi dr Shafer. "Zabiegi trwają od jednej do dwóch godzin, a ich wykonanie może potrwać od czterech do sześciu tygodni, ale przestoje są niewielkie, ponieważ nie wpływają na powierzchnię skóry". To jeden z sześciu nowych zabiegi ściągające skórę które wydają się działać.

Zastrzyki kwasu hialuronowego

Jest to nowa kuracja w Europie, która polega na płytkich zastrzykach kwasu hialuronowego na całej twarzy - łącznie około 100 zastrzyków, jak twierdzi dr Engelman. "Kwas hialuronowy jest węglowodanem naturalnie występującym w całym organizmie, ale stanowi skuteczny środek nawilżający, ponieważ może utrzymać 1000 razy większą wagę w wodzie, co oznacza, że czyni cuda w zakresie nawodnienia" - mówi dr Engelman. "Dzięki wypompowywaniu skóry od wewnątrz, ogólna struktura i elastyczność skóry ulegają poprawie nawet przez dziewięć miesięcy". Mniej inwazyjny sposób na utrzymanie pulchnej skóry? Znajdź odpowiedni sposób na nawilżenie nawilżacz do Twojego typu skóry.

Restylane Lyft

Zabieg ten został niedawno zatwierdzony przez FDA, co czyni go pierwszym wypełniaczem do stosowania na rękach, które zwykle są jednym z bardziej oczywistych obszarów starzenia się. "Posiadanie młodej twarzy i starych rąk może oddać wiek, dlatego Restylane Lyft stał się bardzo popularną opcją wśród pacjentów" - mówi dr Zeichner. "Zastrzyki mogą dać długotrwałą poprawę w celu ukrycia widocznych żył i kości."

Teraz, gdy dowiedziałeś się o tych interesujących kuracjach przeciwstarzeniowych, sprawdź... żywność zapobiegająca starzeniu się aby dodać do swojej diety teraz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia bezigłowa: Innowacyjne rozwiązanie...

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna i mniej inwazyjna metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa...

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne...

Likier jest rodzajem gęstej i słodkiej wódki. To jednak względne określenie. W krajach...

Czym są feminizowane nasiona konopi?

Najbardziej poszukiwane feminizowane nasiona konopi to te, które zostały poddane feminizacji...