Polecamy

Choroba Baastrupa - to warto wiedzieć

Tajemnicza osobowość typu borderline

Zakupy online

Środki bezpieczeństwa, które należy podjąć podczas zakupów w Internecie

Zakupy wakacyjne Snafus

Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek szybko stają się największymi dniami e-handlu w kalendarzu detalicznym - i nie bez powodu! Wygoda dokonywania zakupów porównawczych, ekskluzywne oferty dla kupujących online oraz łatwość i wygoda przeglądania w domu mają oczywistą przewagę nad szaleństwem w sklepie.

Jednak wraz z rozwojem zakupów w sieci pojawia się dodatkowe ryzyko pomyłek w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Bądź bystrym kupującym online w tym sezonie świątecznym, śledząc te podstawowe dawki i nie.

Nie używaj swojej karty debetowej

Mimo że zakupy z kartą podłączoną do głównego konta mogą wydawać się wygodne, karty debetowe nie zawsze posiadają ten sam rodzaj ochrony przed zakupem lub kradzieżą tożsamości, co karty kredytowe, co jeszcze bardziej ułatwia hakerom uzyskanie dostępu do Twoich danych lub, co gorsza, wysuszyć Twoje konto.

Zajrzyj do wirtualnych kart kredytowych

Te tymczasowe i jednorazowe karty są oferowane przez wiele instytucji bankowych i mają niższe limity kredytowe oraz bardziej bezpośrednią datę ważności. Sprzedawca nigdy nie zobaczy Twoich prawdziwych informacji o karcie kredytowej, więc możesz robić zakupy bez obaw w oknie, które ustawiłeś.

Jeśli Twój bank lub firma obsługująca karty kredytowe nie oferuje tej opcji, lub jesteś częstszym użytkownikiem Internetu, trzymaj się jednej karty kredytowej przeznaczonej specjalnie do zakupów internetowych i regularnie sprawdzaj swoje wyciągi, aby śledzić wszelkie nieuzasadnione działania.

Nie rób zakupów w miejscach publicznych

Podczas gdy darmowe publiczne Wi-Fi może wydawać się technologiczną wizytówką boską, to w kwestii bezpieczeństwa osobistego jest to strzał w dziesiątkę. Ponieważ publiczna sieć Wi-Fi jest, cóż, publiczna, Ty i Twoi cyber-kryminaliści macie równy dostęp do tej samej sieci. Ponieważ większość publicznych punktów nie szyfruje Twoich danych, hasła i numery kart kredytowych, które wprowadzasz podczas połączenia, są tym bardziej narażone.

Czy korzystać z bezpiecznej sieci

Jeśli zamierzasz dokonać zakupu online, trzymaj się wirtualnych zakupów w oknie aż do domu i podłącz się do własnej, zaufanej i bezpiecznej sieci. Aby uzyskać dodatkową ochronę, zaktualizuj najnowszą przeglądarkę i włącz funkcję ochrony przed wyłudzaniem danych w swojej przeglądarce. Większość przeglądarek będzie miała jakąś funkcję ochrony przed oszustwami lub złośliwym oprogramowaniem - wystarczy sprawdzić swoje preferencje, aby upewnić się, że ta opcja jest włączona.

DON't get lazy

O ile założenie konta u każdego odwiedzanego sprzedawcy internetowego może być wygodne, o tyle lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i finansowych, wprowadzając je za każdym razem ręcznie. Jak dowiedziały się setki klientów jednego z popularnych sklepów obuwniczych wiosną ubiegłego roku, nie ma gwarancji bezpieczeństwa danych firmy.

Unikaj łańcuchowego łączenia haseł i nie używaj tej samej kombinacji, aby uzyskać dostęp do różnych kont. Podczas gdy pojedyncze hasło lub formuła hasła może być łatwiejsze do zapamiętania, to sprawia, że znacznie łatwiej przestępcom złamać kod.

Bądź czujny

Regularnie zmieniaj swoje hasła - eksperci zalecają ich zmianę co 3-6 miesięcy - i upewnij się, że używasz innego hasła dla wszystkich swoich kont online. Używaj podwójnej weryfikacji, gdziekolwiek jest to możliwe, i poszukaj programu do zarządzania hasłami, takiego jak LastPass lub PassKeper, aby śledzić każde z nich. Masz już klienta Webroot SecureAnywhere™ Internet Security Plus lub Complete? Zarządzanie hasłami z najwyższej półki jest dołączone do Twojego produktu - skorzystaj z niego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Gąbki polerskie do polerowania samochodu: Czym...

Gąbki polerskie to nieodzowny element procesu polerowania samochodu. Wybór odpowiednich gąbek...

Salon jubilerski: Jaki sklep z biżuterią...

Salon jubilerski to miejsce, które specjalizuje się w sprzedaży biżuterii, pierścionków...

Trendy w modzie męskiej lato 2023: Top 5...

Trendy w modzie męskiej na lato 2023 to pudełkowe koszule, neony i denim od stóp do głów...