Polecamy

Jak urządzić małą łazienkę? Sprawdzone pomysły na aranżacje

Potrzebny specjalista? Zleć usługę w aplikacji Fixly

Zakupy online

Nie pozwól swoim kartom kredytowym robić zakupów bez ciebie

Więc wyciągasz wyciąg z karty kredytowej z zeszłego miesiąca z koperty, oglądasz go i zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Widzisz szereg zarzutów, o których wiesz, że nie zrobiłeś tego. Są sklepy, których nie rozpoznajesz w miejscach, których nie odwiedziłeś.

Czy właśnie padłeś ofiarą oszustwa ze strony skanera kart kredytowych?

Więc szkoda została wyrządzona, ale nie jest nieodwracalna. Większość firm obsługujących karty kredytowe jest skłonna usunąć nieautoryzowane opłaty z rachunku i zwrócić pieniądze, pod warunkiem, że powiadomisz o tym w ciągu 60 dni od daty wystawienia oświadczenia. Ale prawdziwe pytanie brzmi: Jeśli karta nadal znajduje się w mojej torebce, jak to się stało?

Przestępcy używają wielu różnych sposobów, aby podnieść twoją kartę kredytową i informacje bankowe bez konieczności posiadania "ramienia go-go gadżetu" w kieszeniach (lub wachlarzowatej paczki, jeśli tak się toczysz). Przeczytaj poniżej, aby znaleźć rozwiązania dla dwóch form oszustwa, które są szeroko dyskutowane na temat dzisiejszego narciarstwa i skanowania.

Jak odbywa się Skimming z wykorzystaniem kart kredytowych?

Zbieranie informacji o kartach kredytowych/debetowych w punktach sprzedaży (POS)

Chociaż ten przekręt istnieje od kilku lat, skimming jest nadal powszechną metodą oszustwa kart kredytowych. Skimming występuje w systemach punktów sprzedaży (POS), gdzie karty debetowe i kredytowe są używane do dokonywania transakcji, takich jak bankomaty, pompy gazowe i kasy. Najczęściej skimming jest ściągany podczas przeprowadzania legalnych transakcji.

Przykładem może być sytuacja, w której złodzieje używają "klucza uniwersalnego" do otwierania pomp gazowych i osadzania urządzenia, które przechwytuje numery kart. Umieszczają oni również w pobliżu kamerę otworkową, która rejestruje numery pinów. Fałszywe karty są następnie kodowane z informacją i następuje spustoszenie podatkowe.

Jak chuderlawy artysta robi to bez dawania się złapać? Czasami jest to praca wewnętrzna, zaaranżowana przez pracownika instytucji. Innym razem to tylko dobry harcerzyk; kanciarze wybierają stacje, które nie mają odpowiedniego monitoringu kamer. A w każdym innym przypadku jest to dzieło diabła. Poważnie...

Jak skanuje się karty kredytowe?

Skanowanie chipów do identyfikacji radiowej (RFID) na karcie kredytowej/debetowej

Więc o co chodzi z tym mikrochipem, który jest obecnie wszczepiony we wszystkich kartach kredytowych/debetowych? Cóż, tak naprawdę jest to nadajnik radiowy, a tego typu technologia istnieje od II wojny światowej. Wszczepienie chipa RFID jest wszędzie, od butów (zarządzanie zapasami) po ludzi (ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa).

Chociaż banki twierdzą, że chipy RFID na kartach są szyfrowane w celu ochrony informacji, udowodniono, że skanery - czy to domowej roboty, czy też łatwe do kupienia - mogą przesunąć nazwisko i numer posiadacza karty. (Czytnik RFID wielkości telefonu komórkowego zasilany z 30 dBm (decybeli na miliwat) może odbierać informacje z kart z odległości 10 stóp.

I choć nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku oszustw związanych z identyfikacją radiową, wielu ekspertów zdaje sobie sprawę, że trudno byłoby je śledzić i że wyrok nadal nie zapadł jeszcze w kwestii wpływu skanerów na konsumentów w przyszłości.

Wskazówki, jak chronić się przed oszustwami dotyczącymi kart kredytowych i debetowych

Skimming i skanowanie to całkowicie możliwa do uniknięcia taktyka oszustwa. Utrzymywanie czujności podczas transakcji to dobre miejsce na początek, ale oto jeszcze kilka wskazówek.

Zapobieganie oszustwom związanym z kartami kredytowymi

Skimming jako oszustwo przetrwał tak długo, ponieważ tak często odnosi sukcesy. Wypróbuj te wskazówki dla foliowania odpieniaczy karcianych:

  • Nie należy używać wolnostojących terminali POS w miejscach słabo oświetlonych lub opuszczonych. Są to najbardziej prawdopodobne cele, w których można podjąć działania oszczędnościowe.

  • Zawieraj transakcje bezpośrednio z kasjerką lub kasjerką podczas wymiany pieniędzy. Bankomaty i inne kioski mogą być wygodne, ale zmniejszasz swoje prawdopodobieństwo, że zostaniesz pominięty, unikając ich tam, gdzie to możliwe.

  • Uważajcie na uszkodzone czytniki kart. Wszelkie dowody manipulacji powinny być postrzegane jako sugerujące, że oszust może być w pracy.

Zapobieganie skanowaniu kart kredytowych

Podczas gdy unikanie ataków skimmingowych wymaga zwiększonej czujności podczas transakcji, wzmocnienie obrony przed atakami skanującymi można osiągnąć przy pomocy niektórych gadżetów i strategii.

  • Kup rękaw do karty lub portfel RFID, który blokuje transmisję danych RFID

  • Ułóż swoje karty w stosy, aby zmniejszyć zdolność skanera do odczytu informacji.

  • Zostaw swoje karty w domu i używaj gotówki tylko w miejscach publicznych.

Podczas gdy proaktywne przechytrzanie oszustów jest godnym podziwu planem ataku, nie zawsze może zapewnić ci bezpieczeństwo; oszuści mają sposób, aby pozostać o krok przed wszystkimi. Najlepszą ochroną jest uporczywe uświadamianie sobie swoich wydatków. Oznacza to religijne czytanie co miesiąc wyciągów z karty kredytowej i śledzenie swoich rachunków jako punktów odniesienia. A jeśli chodzi o plastik, czasem lepiej jest po prostu wyjść z domu bez niego.

Jeśli chodzi o ochronę przed oszustwami i kradzieżą tożsamości w Internecie, posiadanie internetowego rozwiązania zabezpieczającego z ochroną przed kradzieżą tożsamości i funkcjami bezpiecznego przeglądania może stanowić różnicę, jeśli chodzi o płatności internetowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Gąbki polerskie do polerowania samochodu: Czym...

Gąbki polerskie to nieodzowny element procesu polerowania samochodu. Wybór odpowiednich gąbek...

Salon jubilerski: Jaki sklep z biżuterią...

Salon jubilerski to miejsce, które specjalizuje się w sprzedaży biżuterii, pierścionków...

Trendy w modzie męskiej lato 2023: Top 5...

Trendy w modzie męskiej na lato 2023 to pudełkowe koszule, neony i denim od stóp do głów...