Polecamy

Optometrysta w Krakowie i jego możliwości

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne cechy tej słodkiej...

Zakupy online

5 Wskazówki dotyczące zakupów w Internecie

Jeśli Czarny Piątek jest tradycyjnym kopnięciem wakacyjnych zakupów za cegły (tj. sklepy z cegłą i zaprawą murarską), to Cyber Poniedziałek jest uważany za kopnięcie za kliknięcie. Termin ten ukuty został dla fenomenu, jakim jest Poniedziałek po Święcie Dziękczynienia - jeden dzień w roku, kiedy ludzie spieszą się do pracy... więc mogą korzystać ze swoich szybkich komputerów biurowych, aby korzystać z fantastycznej sprzedaży online.

Mimo że jest to nadal ogromny dzień sprzedaży wakacyjnej, dzięki ogromnym ofertom i bezpłatnej wysyłce, Cyber Monday jest naprawdę tylko początkiem sezonu wakacyjnych zakupów online.

Teraz ludzie robią zakupy przez cały sezon, korzystając z wygodnej kanapy, dojeżdżającego pociągu lub lokalnej kawiarni, używając telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

W ostatnim badaniu przeprowadzonym wśród 1 215 użytkowników urządzeń mobilnych, Webroot stwierdził, że 50 procent respondentów najprawdopodobniej kupi prezenty wakacyjne za pomocą swoich smartfonów lub tabletów w tym sezonie zakupowym - z 22 procent, które zrobiły to w 2010 roku.

Nie ma lepszego czasu na zakupy online niż święta, kiedy tłumy kupujących mogą siać Twoją energię i wakacyjnego ducha. Ale Grinch może kraść więcej niż prezenty z Whoville; może kraść Twoje dane osobowe, jeśli nie podejmiesz środków ostrożności dla bezpiecznych zakupów wakacyjnych online.

5 wskazówek dotyczących bezpiecznych zakupów w Internecie:

1. Ho-ho-hold on before you click on a link delivered to you in an email. Nie możesz się doczekać, aż kupisz tego Chia Pet za 80 procent zniżki? Uważaj, klikając na linki, które otrzymujesz od nieznanych Ci stron internetowych. Może to być schemat "phishingu", w którym kupujący, którzy klikają, są prowadzeni do fałszywej strony stworzonej w celu kradzieży ich danych. Jeśli transakcja jest zbyt dobra, aby ją przegapić, wprowadź nazwę strony ręcznie do swojej przeglądarki.

2. Mikołaj ogląda! Tak samo jak złodzieje, jeśli nie zamkniesz urządzenia. Webroot stwierdził, że zaskakujące 53% respondentów zostawia swoje urządzenia otwarte, co może wystawić ich dane osobowe na widok wścibskich oczu. Większość urządzeń wymaga, abyś zablokował je za pomocą hasła lub kodu; skorzystaj z tej funkcji, aby zabezpieczyć swoje informacje.

3. 'Appy wakacje: Dla bezpieczeństwa zakupów online, upewnij się, że Twoje aplikacje są pobierane z zaufanego źródła, takiego jak Android Market, Apple App Store lub Amazon App Store. Gdy pobierzesz aplikację, poprosi ona o różne "pozwolenia". Upewnij się, że je przeczytałeś i zauważyłeś, czy mają one sens... na przykład, czy aplikacja na zakupy potrzebuje dostępu do Twojej listy kontaktów? Innym sposobem na sprawdzenie bezpieczeństwa aplikacji jest zapoznanie się z opiniami w sekcji komentarzy na rynku i wybranie aplikacji z wysoką oceną.

4. Nie ma takiego miejsca jak dom na wakacje... dla bezpiecznych zakupów wakacyjnych online. Pamiętaj, że bezpieczne połączenie sieciowe - tak jak w większości domów i miejsc pracy - jest idealne. Publiczne Wi-Fi może zostać zhakowane przez kogoś, kto dysponuje odpowiednimi narzędziami, ujawniając Twoje hasła, informacje o rachunkach i inne poufne dane. W związku z tym, jeśli korzystasz z publicznego połączenia, najlepiej ograniczyć się do zakupów w okienkach i porównywania cen, a nie kupować.

5. Pokładajcie swoje sale: Aplikacja zabezpieczająca to więcej niż dekoracyjny opatrunek okienny - to niezbędne przy zakupach online. Webroot stwierdził, że tylko 40 proc. respondentów posiada aplikację bezpieczeństwa zainstalowaną na swoich smartfonach i tabletach, co stanowi zagrożenie dla ich urządzeń i danych osobowych. Weź pod uwagę starszych internautów: Podczas gdy młodsi użytkownicy częściej używają swoich urządzeń do robienia zakupów - do składania zamówień, porównywania cen i pobierania kuponów - badanie wykazało, że użytkownicy w wieku 50 lat i starsi mają większe prawdopodobieństwo, że mają zabezpieczenia na swoich urządzeniach.

Przede wszystkim, aby pozostać zdrowym i bogatym, musisz być mądry. Tak jak zachowywalibyście ostrożność przy portfelu i rzeczach w zatłoczonym sklepie, tak i w World Wide Mall pamiętajcie, aby być tak samo czujni. Dbaj o bezpieczeństwo swoich informacji w Internecie i ciesz się bezpiecznymi wakacyjnymi zakupami online. Najważniejszym sposobem ochrony urządzenia i danych jest zainstalowanie mobilnego oprogramowania antywirusowego i upewnienie się, że jest ono aktualne. W rzeczywistości może to być po prostu idealny prezent dla każdego, kto znajdzie się na Twojej liście zakupów!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Gąbki polerskie do polerowania samochodu: Czym...

Gąbki polerskie to nieodzowny element procesu polerowania samochodu. Wybór odpowiednich gąbek...

Salon jubilerski: Jaki sklep z biżuterią...

Salon jubilerski to miejsce, które specjalizuje się w sprzedaży biżuterii, pierścionków...

Trendy w modzie męskiej lato 2023: Top 5...

Trendy w modzie męskiej na lato 2023 to pudełkowe koszule, neony i denim od stóp do głów...