10 wskazówek dotyczących bezpieczniejszych zakupów w Internecie
Zakupy online są wygodne, ponieważ możesz rozejrzeć się, znaleźć najlepsze ceny i dostarczyć swoje paczki prosto do domu, bez konieczności opuszczania własnego domu. Ale uzyskanie dużej ilości zakupów online to coś więcej niż tylko uzyskanie najniższej ceny. Będziesz chciał mieć pewność, że produkty dotrą na czas, że jakość jest tym, czego się spodziewałeś, że produkty objęte są odpowiednią gwarancją i że istnieje sposób, aby zwrócić produkty lub uzyskać wsparcie w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów, które masz. Zastosuj te wskazówki, aby poprawić bezpieczeństwo zakupów.
Jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie
1. Zawsze składaj zamówienia z bezpiecznego połączenia
Jeśli Twój komputer nie jest chroniony przed potencjalnie złośliwym oprogramowaniem, Twoje informacje finansowe i hasła są zagrożone kradzieżą (i wszystko inne, co przechowujesz na swoim komputerze lub robisz online). Koncepcja ta jest tak podstawowa, ale tylko ułamek populacji Stanów Zjednoczonych odpowiednio chroni swoje komputery. Korzystaj z bezpiecznego połączenia - upewnij się, że firewall twojego komputera jest włączony.
Jeśli robisz zakupy online podczas korzystania z sieci bezprzewodowej, musi ona być zaszyfrowana, aby ktoś, kto czai się poza domem, nie mógł zebrać Twoich informacji. Unikaj dokonywania jakichkolwiek transakcji finansowych podczas korzystania z sieci publicznej, ponieważ możesz nie wiedzieć, czy jest ona zagrożona.
2. Znać sprzedawcę i jego reputację
Jeśli już znasz sklep, zakupy w ich sklepie internetowym są bardzo bezpieczne. Zawsze możesz wejść do lokalnego sklepu po pomoc, jeśli jest jakiś problem, a jeśli znasz innych, którzy mają stale pozytywne doświadczenia z tym sklepem internetowym, możesz być pewny jakości strony.
Jeśli nie znasz sklepu, może to być nadal najlepszy zakład, wystarczy, że podejmiesz kilka dodatkowych środków ostrożności. Przeprowadź własne badanie tła, oglądając strony poświęcone przeglądaniu e-sklepów. Jeśli sklep nie jest recenzowany lub nie ma korzystnych recenzji, nie zamawiaj go na swojej stronie.
3. Unikaj ofert, które wydają się "zbyt dobre, by mogły być prawdziwe".
Każdy sklep internetowy, który obiecuje zbyt wiele po zbyt niskiej cenie, jest podejrzany. Jeśli cena jest zbyt niska, należy rozważyć, czy sprzedawca przyszedł przez przedmioty legalnie, czy kiedykolwiek otrzymasz przedmioty, za które zapłaciłeś, czy przedmioty są rzeczywiście pokazaną marką lub tanim zamiennikiem, czy przedmiot będzie działać, czy będzie można zwrócić uszkodzony towar - lub czy sprzedawca zarabia dodatkowy dochód sprzedając swoje informacje finansowe. Niekwestionowane sklepy internetowe - podobnie jak ich ceglane i moździerzowe odpowiedniki - mogą prowadzić absurdalnie niską ofertę cenową, a następnie twierdzić, że dany przedmiot jest niedostępny, aby spróbować sprzedać Ci coś innego w klasycznym oszustwie "przynęta i przełącznik".
4. Jeśli kupujesz Kartę Podarunkową, zapoznaj się z Regulaminem
Jeśli karta podarunkowa jest dla kogoś innego, upewnij się, że sklep jest legalny, że dana osoba korzysta ze sklepu i że nie ma obręczy, przez które będzie musiała przejść.
5. Nie używaj sklepu internetowego, który wymaga więcej informacji niż jest to konieczne do przeprowadzenia sprzedaży.
Oczekuj, że podasz jakiś sposób płatności, adres wysyłki, numer telefonu i adres e-mail, ale jeśli sprzedawca zażąda innych informacji, odejdź. Nigdy nie chcesz podawać informacji o swoim koncie bankowym, informacji o ubezpieczeniu społecznym, ani numeru prawa jazdy. Niektóre firmy zadają pytania dotyczące Twoich zainteresowań, ale te powinny być zawsze opcjonalne i należy zachować ostrożność przy podawaniu informacji. Czy sprzedawca odsprzedaje, wynajmuje lub udostępnia Twoje informacje? Sprawdź politykę prywatności witryny, aby zrozumieć, jak narażone informacje mogą stać się. Wiele sklepów wyraźnie stwierdza, że nie udostępnia, nie sprzedaje ani nie wypożycza informacji o konsumentach - inne twierdzą, że są właścicielami informacji o użytkownikach i mogą z nich korzystać (lub je nadużywać) w dowolny sposób. Trzymaj się firm, które szanują Twoją prywatność.
6. Musisz stworzyć hasło do strony? - uczynić ją wyjątkową.
Często będziesz proszony o utworzenie konta z hasłem przy dokonywaniu zakupów. Zazwyczaj możesz zdecydować, że nie będziesz tego robić i jeśli nie będziesz często korzystać z e-sklepu, nie zakładaj konta. Jeśli chcesz utworzyć konto, upewnij się, że używasz unikalnego i silnego hasła.
7. Czy strona jest bezpieczna?
Przed wprowadzeniem jakichkolwiek danych osobowych lub danych karty kredytowej na stronie z zakupami sprawdź, czy adres internetowy na stronie zaczyna się od "https:", a nie "http:" Te małe 's' informują, że strona jest bezpieczna i zaszyfrowana, aby chronić Twoje dane.
8. Użyj karty kredytowej lub PayPal
Nie należy używać karty debetowej ani sprawdzać, ponieważ w przypadku pojawienia się problemu nie mają one tych samych zabezpieczeń.
Zakupy kartą kredytową ograniczają Twoją odpowiedzialność do nie więcej niż $50 nieautoryzowanych opłat w przypadku kradzieży Twoich danych finansowych, a pieniądze na Twoim koncie bankowym są nietknięte. Większość kart debetowych nie oferuje takiej ochrony - a nawet jeśli tak się dzieje, to w międzyczasie to Ty nie masz żadnych środków.
Rozważ możliwość wyznaczenia jednej karty kredytowej, która służy wyłącznie do dokonywania zakupów i transakcji online. W ten sposób, jeśli karta zostanie uszkodzona, możesz ją szybko zamknąć bez wpływu na inne rodzaje transakcji.
9. Zawsze sprawdzaj warunki wysyłki firmy.
Niektórzy handlowcy pobierają wygórowane opłaty za wysyłkę, które mogą przekształcić transakcję handlową w kosztowny błąd. Sprawdź, czy zapewniają one śledzenie i ubezpieczenie. Zrozumieć, jakich przewoźników używają, i być szczególnie ostrożny, jeśli element nie zostanie wysłany w ciągu 10 dni.
10. Korzystaj z niezawodnego programu bezpieczeństwa internetowego.
Najlepszym sposobem na utrzymanie bezpieczeństwa w Internecie jest nadal korzystanie z efektywnego produktu zabezpieczającego internet. Zakupy nie są tu wyjątkiem. Wraz z rosnącą ilością towarów i danych wymienianych online, funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed wyłudzaniem danych w czasie rzeczywistym i kradzieżą tożsamości, są ważniejsze niż kiedykolwiek.
Niech zaczną się zakupy... lecz przed zakupami warto sprawdzić pomysły i inspiracje na urządzenie swojego domu i ogrodu.
Zobacz
Leasing konsumencki dla każdego – jak wziąć...
Marzenie o posiadaniu samochodu, szczególnie nowego i błyszczącego, jest częstym...
Monety srebrne jako inwestycja – czy warto...
Monety srebrne, jako forma inwestycji, zyskują coraz większą popularność zarówno w...
Zakup auta online - jakie opcje finansowania są...
Zakup auta online staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków. Internet oferuje wygodę...
Komentarze (0)