Polecamy

Jak bezpieczny jest Zoom?

Jak wybrać nową kuchenkę

Technologia

Produkcja elementów drewnianych w różnych gałęziach przemysłu

Globalna firma o nazwie Global Sticks od dziewięciu lat produkuje drewniane patyczki w Chinach i wysyła je do Ameryki Północnej w kontenerach. Po dziewięciu latach produkcji patyczków w Chinach, właściciel firmy Chuck Metcalf przenosi swoją fabrykę do Thunder Bay. Mówi, że patyczki w Chinach są zbyt drogie. Thunder Bay jest tańszym rozwiązaniem, a firma ma silny rynek w okolicy. Dlatego zdecydował się przenieść produkcję drewnianych patyczków.

Wyszukał odpowiednie drzewo hikorowe, rozłupał je wzdłuż siekierą i przez prawie dwa miesiące ręcznie rzeźbił drewno. Po tym procesie drewno jest parowane przez 20 do 40 minut w zbiorniku z olejem. Proces ten zajął Jacquesowi ponad 200 godzin i nadal trwa. Następnie kije drewniane są polerowane i wysyłane do NHL. Jacques jest przekonany, że NHL nadal będzie wspierać lokalnych producentów kijów hokejowych.

Jednak firma Sherwood-Drolet za kilka tygodni zaprzestanie produkcji drewnianych kijów hokejowych. Firma twierdzi, że pomimo recesji posiada jedną czwartą rynku kijów hokejowych. Chociaż firma nadal produkuje drewniane kije hokejowe w Quebecu, zleciła produkcję drewnianych modeli z niższej półki fabrykom w Chinach i Estonii. Choć jest to zła wiadomość dla małych dostawców z Quebecu, wciąż jest dla nich nadzieja. W zeszłym roku firma sprzedała już milion drewnianych kijów, ale reszta kijów wykonana jest z plastiku, materiałów kompozytowych i drewna.

Kije drewniane są dobrym wyborem dla producentów zabawek i akcesoriów, a także dla producentów z branży meblarskiej i ogrodniczej.

 

Kij hokejowy

Do produkcji kijów hokejowych wykorzystuje się różne rodzaje drewna. Materiałem stosowanym do produkcji drewnianych kijów hokejowych jest mieszanina poliolu, wody i dissocyjanianu. Pianka i włókno szklane są wytwarzane z węgla, gazu ziemnego, soli i ropy naftowej. Po wyprodukowaniu drewniane kije hokejowe są pakowane w folię bąbelkową i przewożone ciężarówkami. Nie są one tak trwałe jak kije drewniane kompozytowe i z włókna szklanego, ale są tańsze niż ich kompozytowe odpowiedniki.

W czasach drewnianego lacrosse'a firma Mohawk Manufacturing Company była marką znaną na całym świecie. Ich kije drewniane były przystępne cenowo, kosztowały mniej niż 8 dolarów w Ontario i Quebecu. W rzeczywistości zakład firmy na wyspie Cornwall produkował dziesiątki tysięcy kijów rocznie. Z kijów tych korzystało wielu wspaniałych graczy podczas swoich karier. Jeśli kupujesz kij wyprodukowany przez firmę Mohawk, kupujesz kawałek historii. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy kij jest dobry, nie martw się! Zdziwisz się, jak wygląda autentyczny kij Mohawk!

Patyczki do ciastek to kolejne wspaniałe narzędzie do nauki. Małe dzieci chętnie wykonają litery, używając pomponów do pokolorowania. Z patyczków można zrobić katapultę i sprawdzić, na jaką odległość poleci dany przedmiot. Uczniowie mogą wykorzystać patyczki do łamania głowy, aby poznać różne pojęcia, a także do zabawy matematycznej, tworząc katapultę ze stosu patyczków.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch do biegania: Twoje wsparcie na drodze...

Bieganie stało się popularnym sposobem na utrzymanie aktywnego trybu życia i dbanie o zdrowie...

Garmin Vivoactive: Twój gadżet do aktywnego...

Garmin vivoactive to zaawansowany smartwatch, który został zaprojektowany z myślą o osobach...

Czym jest tłumaczenie ustne i kim jest tłumacz...

Praca tłumacza ustnego zazwyczaj kojarzy się z tłumaczeniami pisemnymi, czyli dokumentami...