Polecamy

Najwygodniejsze i najlepsze łóżka na 2020 rok

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnia Kegla?

Technologia

Najpiękniejsze budynki w Polsce wg Skyscrapercity.com

SkyscraperCity.com, to największe na świecie forum internetowe poświęcone tematyce miejskiej. Strona internetowa, która obecnie działa na XenForo, została założona w 2002 roku przez holenderskiego ekonomistę Jana Klerksa w celu dzielenia się i pozyskiwania komentarzy na temat rozwoju miejskiego w Rotterdamie. Stopniowo rozszerzyła się na inne podfora miejskie, ostatecznie obejmując cały świat.

Nobel Tower / Poznań

Nobel Tower na Dąbrowskiego znajduje się 2,5 km na zachód od centrum miasta. Budynek z 2014 roku, mający zaledwie 55 metrów wysokości, nie jest tak naprawdę wieżą. Jest to budynek wielofunkcyjny, ale głównymi użytkownikami są placówki medyczne i firmy. Na parterze znajduje się popularna apteka przyciągająca wielu klientów. Nobel Tower to siedziba Centrum Zaawansowanych Technologii. To miejsce wyznaczania innowacyjnych kierunków rozwoju gospodarczego, gdzie budowane są trwałe relacje między biznesem a nauką. Elewacja to połączenie chłodnych odcieni bieli i stali otulonych delikatnym, amorficznym materiałem. We wnętrzu budynku zastosowano ten sam motyw dekoracyjny. Korytarze są oświetlone nieregularnymi oprawami ukształtowanymi na wzór elewacji.

Hala Sportowa AWF / Poznań

Idea konstrukcji opiera się na świetle (jego wszechobecność przez całą dobę, zmienne warunki oświetleniowe) nawiązujących do jasnej, szlachetnej strony sportu. Ideą przestrzeni dla obiektu było respektowanie zastanej sytuacji terenu poprzez sprawne operowanie formą wyrazu i wbudowanie jej w mocną bryłę głównego budynku AWF. Konstrukcja budynku została zlokalizowana prostopadle do budynku.

Centrum Kongresowe ICE / Kraków

Ponad 36.000 m² powierzchni konferencyjnej, Audytorium gotowe na przyjęcie 2000 osób, przestronne i wielofunkcyjne pomieszczenia przystosowane do eventów takich jak organizacja wystaw oraz stoisk sponsorskich i wystawienniczych. Atut to doskonała lokalizacja budynku w centrum Krakowa. Centrum to nowoczesny obiekt światowej klasy, spełniający wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych, a także najwyższe standardy akustyczne i mechaniki scenicznej. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby odbywały się tam kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy oraz inne prestiżowe wydarzenia kulturalne i społeczne. Wysoki standard budynku plasuje go wśród najbardziej pożądanych i ekskluzywnych centrów kongresowych w Europie.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski / Gdańsk

Teatr Szekspirowski w Gdańsku, pierwszy nowo wybudowany teatr w Polsce od 1989 roku, jest jednym z dwóch nowych dużych obiektów kulturalnych, które otwarto w mieście w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Ciemna ceglana sylwetka nowego Teatru Szekspirowskiego jest nisko pochylona, introwertyczna. Jego nazwa i projekt wydają się nawiązywać do globalnej historii teatralnej, a nie nieść jakieś lokalne powiązania. Jednak tak naprawdę nazwa zagłębia się w głębszą przeszłość: kiedy aktorzy z Anglii przez 60 lat w XVII wieku regularnie jeździli do Gdańska i wystawiali tam sztuki (w tym Williama Szekspira) w budynku dokładnie w tym samym miejscu. Chęć przywrócenia miasta jako centrum kulturalnego i ożywienia historycznych powiązań międzynarodowych doprowadziła do powstania w 1991 roku Gdańsk Shakespeare Trust pod patronatem księcia Karola. Centralny blok, w którym mieści się główna przestrzeń teatru, nie ma widocznych otworów w górnym poziomie, co służy podkreśleniu jego rangi. Jego zinternalizowany nacisk jest częściowo inspirowany czystymi, oszalowanymi drewnianymi ścianami i podporami oryginalnego teatru widzianego na XVII-wiecznej rycinie.

Silver Tower Center / Wrocław

Silver Tower Center to wielofunkcyjny kompleks zlokalizowany w centrum Wrocławia, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego. Projekt budynku składa się z dwóch głównych części: w górnej części znajdują się biura o powierzchni 54,6 m / 14 kondygnacji, a część dolna (6 kondygnacji) przeznaczona jest na handel oraz centrum hotelowo-konferencyjne. Pod budynkiem znajdują się dwa poziomy garażu podziemnego na 184 miejsca postojowe. Na parterze i pierwszym jest część publiczna - hotel z restauracją, centrum konferencyjne (jedna duża sala i siedem mniejszych). Na wyższych kondygnacjach goście hotelowi będą mieli do dyspozycji aż 133 pokoje dwuosobowe.

Stadion Miejski / Białystok

Projekt przewidywał dwa poziomy siedzeń otaczających boisko, w całości pokryte stalowo-betonowymi wspornikami dach, który tworzy imponującą formę zewnętrzną. Podczas przygotowywania ostatecznej dokumentacji projektowej skonsultowano projekt ze zwolennikami Jagiellonii, a architekci uzgodnili propozycję połączenia obu poziomów za celami w celu wzmocnienia wsparcia, które jest łatwiejsze do koordynowania na poszczególnych poziomach. Białostocki Stadion Miejski kosztował 250 mln zł i jest w stanie pomieścić 22 386 kibiców. W pełni zadaszone trybuny tworzą jedną ciągłą misę zgodnie z trendem innych nowoczesnych aren europejskich. Inauguracyjny mecz na w pełni ukończonym stadionie rozegrano 18 października 2014 roku przeciwko Pogoni Szczecin. Mecz otwarcia, którego świadkami było 21 196 kibiców, jest obecnie rekordem frekwencji na nowym stadionie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch do biegania: Twoje wsparcie na drodze...

Bieganie stało się popularnym sposobem na utrzymanie aktywnego trybu życia i dbanie o zdrowie...

Garmin Vivoactive: Twój gadżet do aktywnego...

Garmin vivoactive to zaawansowany smartwatch, który został zaprojektowany z myślą o osobach...

Czym jest tłumaczenie ustne i kim jest tłumacz...

Praca tłumacza ustnego zazwyczaj kojarzy się z tłumaczeniami pisemnymi, czyli dokumentami...