Polecamy

10 porad do czyszczenia kuchni, które oszczędzają czas

Oto dokładnie to, co powinieneś wiedzieć, zanim użyjesz swojej...

Technologia

Najlepsze miejsca do odwiedzenia online podczas kwarantanny

Jeśli masz ochotę na zwiedzanie niektórych z najpopularniejszych miejsc na świecie - a nawet poza planetą - ale utknąłeś w kwarantannie COVID-19, Google Street View stworzył katalog z dostępem z bliska do magicznych i historycznych miejsc. Oto niektóre z naszych ulubionych miejsc oraz kilka bonusowych miejsc.

Diagon Alley

Jeśli chcesz fantastycznego ułaskawienia z COVID-19 i zdarzyło ci się być Potterhead, Google Street View może przenieść cię do Diagon Alley-jeśli pamiętasz, to właśnie tam widzowie stawiali pierwsze kroki w wypełnionym magią świecie Harry'ego Pottera w 2001 roku. Główna aleja Diagon Alley jest tak samo pamiętna jak Hogwarty. Przed wyjazdem do szkoły czarów i czarodziejstwa, Harry zebrał zapasy na następny rok w Diagon Alley, trochę jak magiczny Wal-Mart.

Rozpoznawalne sklepy, w tym Ollivanders, Flourish & Blotts, a także bank goblinów, Gringotts, a późniejszy dodatek, Weasley's Wizard Wheezes. Nie można wchodzić do budynków - można tylko meandrować brukowanymi uliczkami - ale zawsze można było po prostu obejrzeć filmy do wnętrz.

CERN

W ciągu zaledwie kilku lat działania, Wielki Zderzacz Hadronów CERN dał nam pełniejsze pojęcie o tym, jak działa wszechświat, szczególnie po potwierdzeniu bozonu Higgsa w 2012 roku. Mimo to trudno sobie wyobrazić, jak ogromna musi być maszyna, aby stworzyć czarne dziury i zbadać samą tkankę wszechświata. Zespół Google Street View zwiedził szwajcarski zakład i zbadał metalowe korytarze wraz z kolosalnym zderzakiem i udostępnił je wszystkim do obejrzenia.

Koloseum Rzymskie

Znane jako jeden z cudów architektonicznych świata, a gdzie Russell Crowe w końcu ugryzł go w Gladiatorze, Koloseum stoi od prawie 2000 lat i jest dość popularnym miejscem turystycznym. Google pozwala na pominięcie lotu transatlantyckiego i przeżycie rzymskiego dołu śmierci z bliska i osobiście. Użytkownicy mogą wędrować po kamiennym obwodzie, a nawet zajrzeć do wnętrza, ale kamera nie bada rozległego kamiennego labiryntu ukrytego kiedyś pod podłogą Koloseum. Mimo to, na pewno warto go odwiedzić.

Google Data Center

Wyszukiwarka gigant włącza nawet samo lustro, pozwalając użytkownikom zapoznać się z jednym z jej centrów danych, w Lenoir, N.C. Będziesz miał okazję przyjrzeć się przestrzeniom biurowym rozbryzganym w kolorach podstawowych, a także pomieszczeniu sieciowym, które pozwala na globalną komunikację wszystkich centrów danych. Następny przystanek to podłoga serwera, a następnie do magnetofonu, gdzie wykonywane są kopie danych. (Jeśli masz oczy otwarte, możesz też zobaczyć jedną fajną wielkanocną pisankę: zatrudnionego przez Google szturmowca spacerującego po terenie).

Kennedy Space Center

Dopóki Google nie zacznie przypinać kamer do rakiet i mapować wszechświata, jest to najbliższe miejsce, w którym zespół Street View znajdzie się w kosmosie. Google i NASA połączyły siły, aby stworzyć pełne tournee po Kennedy Space Center w Titusville, Fla. Będziesz mógł zobaczyć salę odpalania misji, emerytowaną Atlantydę i promy kosmiczne Endeavor, a także dużą kolekcję artefaktów i pamiątek z centrum obejmującą dziesięciolecia historii NASA.

Tardis

Masz ochotę na odrobinę podróży w czasie ze swoją eksploracją przestrzeni kosmicznej? Google ma też to w postaci widoku ulicznego, który daje ci klucze do ukochanej TARDIS Doktora. Podczas podróży w dół Earl's Court Road w Londynie, użytkownicy natkną się na nondescript police box. Kliknij na podwójne strzałki, a Google szepcze Ci na pokładzie wehikułu czasu. Możesz zbadać różne poziomy statku i zdumiewać się pomysłem, że gdzieś programista Google zabrał czas, aby to zbudować. To może być trochę trudne, aby uzyskać ten jeden do pracy, zwłaszcza jeśli wybrałeś do Google Maps nowy interfejs użytkownika. Wystarczy podłączyć ten link w oknie incognito i to powinno zadziałać.

Everest Base Camp

Wspinaczka na Everest jest jednym z najtrudniejszych wyczynów, jakie człowiek może podjąć - wielu zginęło próbując dotrzeć na szczyt góry. Google nie zrobił prawie 30-tysięcznego podjazdu, ale jeden odważny trekker dotarł do bazy, ponad połowę drogi w górę. Skalisty i pozornie niegościnny obóz pokryty jest flagami modlitewnymi od poprzednich wspinaczy, a nisko wiszące chmury przesłaniają Everest i nadchodzące wyzwanie. Zdobycie najwyższego szczytu świata wymaga dużo doświadczenia i czasochłonnych przygotowań, ale Street View prezentuje kolejną najlepszą rzecz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Smartwatch do biegania: Twoje wsparcie na drodze...

Bieganie stało się popularnym sposobem na utrzymanie aktywnego trybu życia i dbanie o zdrowie...

Garmin Vivoactive: Twój gadżet do aktywnego...

Garmin vivoactive to zaawansowany smartwatch, który został zaprojektowany z myślą o osobach...

Czym jest tłumaczenie ustne i kim jest tłumacz...

Praca tłumacza ustnego zazwyczaj kojarzy się z tłumaczeniami pisemnymi, czyli dokumentami...