Polecamy

Palenisko ogrodowe - przedownik zakupowy

Torebka damska

RTV i AGD

Pięć największych błędów, które popełniasz z szybkowarem

"Ustaw i zapomnij" - sposób gotowania oznacza, że nie możesz pójść źle, prawda? Niestety, bez względu na to, jak bardzo uproszczone jest przygotowywanie posiłków w szybkowarze, zamykanie pokrywy, wciskanie Start, enchilady na kilka dni - jest kilka kluczowych wpadek, które prawdopodobnie zrobisz po drodze. Oto pięć najczęstszych błędów Instant Pot, oraz sposób ich naprawienia.

1. Weź pod uwagę tylko rzeczywisty czas gotowania.

Zupa z kurczaka w 20 minut, jajka ugotowane na twardo w pięciu. Co mogłoby być lepsze? Ale szybkowary - w szczególności elektryczne - wymagają sporo czasu, aby faktycznie osiągnąć ciśnienie niezbędne do rozpoczęcia gotowania (tzn. kiedy zegar zacznie odliczać). Pełny garnek składników gulaszu wołowego może zająć do 30 minut, aby osiągnąć ciśnienie, które nie jest zawarte w czasie gotowania większości przepisów Instant Pot. Więc pamiętaj, aby zaplanować dodatkowy czas na ten okres i być hojnym. Ciśnienie jest tym, co pozwala Instant Pots gotować tak szybko, mimo wszystko.

2. Używanie zbyt dużej lub zbyt małej ilości płynu.

Należy pamiętać, że linia maksymalnego napełnienia wewnątrz szybkowaru jest przeznaczona do gotowania powolnego, a nie do gotowania pod ciśnieniem. W przypadku przepełnienia garnka może dojść do przypadkowego zatkania gałki odpowietrzającej (bez paniki, należy pamiętać tylko o zastosowaniu funkcji naturalnego otwierania). W przypadku gotowania pod ciśnieniem nie należy napełniać garnka więcej niż dwie trzecie, a w przypadku gotowania czegoś, co się rozszerza (np. fasola lub ziarna zbóż), należy napełniać go tylko do połowy.

Z drugiej strony, do wytworzenia pary (a więc i ciśnienia) potrzebna jest pewna ilość płynu. Zapomnij o dodaniu odpowiedniej ilości, a prawdopodobnie otrzymasz niefortunny błąd "Burn".

3. Nie należy najpierw przyrumieniać mięsa.

Chociaż Instant Pots posiadają funkcję brązowienia lub Sear/Sauté, to ustawienie jest całkiem... dobrze, meh. Jest to świetna opcja, jeśli masz mało czasu lub nie chcesz robić tych dodatkowych dań (nie obwiniamy cię!), ale uzyskasz o wiele więcej głębi smaku, jeśli podsmażasz mięso lub warzywa w staromodny sposób: na kuchence, na patelni.

4. Użycie niewłaściwego zwolnienia ciśnienia.

Istnieją dwa sposoby na uwolnienie ciśnienia w garnku Instant Pot, gdy tylko zegar zacznie dzwonić: szybkie uwolnienie i naturalne uwolnienie. Szybkie zwalnianie oznacza, że sam delikatnie przekręcasz zawór (użyj rękawicy lub szczypiec do pieczenia, jeśli to cię denerwuje); naturalne zwalnianie pozwala na powolny spadek ciśnienia bez żadnej fizycznej interwencji. I tak, różnica ma znaczenie. Twój przepis powinien wskazywać, którego użyć, ale jeśli brakuje tych instrukcji, możesz użyć tego jako zasady: Szybki uwalnianie jest najlepszy dla delikatnych foods które mogą łatwo overcooked (jajka, warzywa, ryba), podczas gdy naturalny uwalnianie jest go-to metodą dla naczyń które mogą korzystać z ekstra gotować czas, jak gulasze, fasola, polewka, i inni płynni jedzenie.

5. Zapomnij o czyszczeniu silikonowego pierścienia uszczelniającego.

Zauważ trochę funky (śmiem twierdzić, że zupa, gulasz, - lub w zeszłym tygodniu Chili Con Carne-ish) zapach pochodzący z Instant Pot? Jeśli jeździłeś do miasta gotując w nim, zapach prawdopodobnie pochodzi z silikonowego pierścienia uszczelniającego. Ten chudy, okrągły kawałek gumy, owinięty wokół wewnętrznej strony pokrywy, jest odpowiedzialny za zatrzymywanie pary i wilgoci podczas gotowania ryb curry. Ponieważ jest on wykonany z silikonu (który jest podatny na wchłanianie zapachów) i stanowi punkt końcowy dla dużej ilości skoncentrowanej, super gorącej pary, ta rzecz może stać się wilgotna. Znajdź tu łatwy sposób na utrzymanie swojej kuchni w czystości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Co jest lepsze: QLED czy OLED?

W dobie coraz bardziej zaawansowanych technologii, wybór odpowiedniego telewizora może...

Jak powiesić telewizor na ścianie? Jak uchwyt...

Telewizory stają się coraz większe. Lepiej powiesić je na ścianie niż stawiać na stoliku RTV...

TOP 5 uchwytów na telefon do samochodu

Dobre uchwyty do samochodu na telefon to niezbędne akcesorium w każdym pojeździe, który...