Polecamy

Kuchenne dodatki retro

Technologia VR może być zaimplementowana w wielu branżach, nie...

RTV i AGD

Jak wybrać nową kuchenkę

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej kuchenki, masz do wyboru cały świat. Jakie są więc Twoje główne opcje i jak ustalisz, jaki model wybrać?

Rodzaj paliwa

Główna decyzja dotyczy tego, czy kupić kuchenkę gazową czy elektryczną, czy też model, który działa na obu tych urządzeniach - zazwyczaj oznacza to płytę gazową i piekarnik elektryczny.

Ogólnie rzecz biorąc, gaz jest tańszy niż prąd, więc używanie gazu do gotowania z nim będzie skutkowało niższymi rachunkami za energię. Jednak piekarniki gazowe mogą być nieefektywne, przy czym ciepło nie krąży tak samo jak w piekarnikach elektrycznych z wentylatorami (chociaż piekarniki elektryczne bez wentylatorów mogą mieć ten sam problem).

Płyty elektryczne mogą ogrzewać większe patelnie dłużej niż płyty gazowe, a płyty gazowe zapewniają kucharzom większą kontrolę nad ciepłem. Jednak płyty elektryczne nie posiadają wszystkich części, które posiadają płyty gazowe i dlatego są znacznie łatwiejsze do czyszczenia.

Wreszcie, kuchenki gazowe muszą być instalowane przez profesjonalistę, który jest wpisany do Rejestru Gazowego.

Podwójna w porównaniu z pojedynczą kuchenką

Wybór kuchenki z podwójnym piekarnikiem oznacza, że będzie ona tańsza, jeśli używasz tylko jednego piekarnika, ponieważ jest mniej miejsca na ogrzewanie. Podwójny piekarnik pozwala również na jednoczesne gotowanie dwóch potraw w różnych temperaturach - ale może nie zmieścić się w nim bardzo duży przedmiot, taki jak indyk bożonarodzeniowy.

Kuchenki Range

Kuchenki Range są znacznie szersze niż standardowe modele i są wyposażone w dodatkową płytę grzewczą - często zawierającą bardzo dużą płytę przeznaczoną do smażenia z użyciem woka. Prawdopodobnie znajdą Państwo co najmniej dwa piekarniki, być może także z oddzielnym grillem.

Kuchenka z serii może być idealna, jeśli regularnie gotujesz np. dla dużej rodziny, ale są one droższe i zajmują więcej miejsca w Twojej kuchni.

Efektywność energetyczna

Każda kuchenka z piekarnikiem elektrycznym posiada ocenę efektywności energetycznej, przy czym modele A+ są najbardziej efektywne.

Według Energy Saving Trust, nowy piec elektryczny klasy A+ zużywa 40% mniej energii niż piec klasy B. Tak więc, jeśli wydasz trochę więcej na superwydajny model, możesz być w stanie szybko odzyskać koszty w postaci niższych rachunków za energię.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

TOP 5 uchwytów na telefon do samochodu

Dobre uchwyty do samochodu na telefon to niezbędne akcesorium w każdym pojeździe, który...

Hurom h200, Wyciskarka na całe owoce

Napoje owocowe i warzywne są ważnym elementem zdrowej diety. Dostarczają one bowiem do...

Końcówka mocy czyli dobry zamiennik wzmacniacza?

Wiele osób uważa, iż chcąc wzmocnić sygnał z elektroakustycznego źródła należy...