Polecamy

Olej lniany złocisty i jego zastosowanie

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom seria Alpha

RTV i AGD

5 błędów, których należy unikać przy zakupie lodówki

Kupno lodówki to duża sprawa. Jeśli podejmiesz złą decyzję, będziesz musiał z nią żyć przez lata, może nawet dekadę lub więcej. Ale nie przejmuj się. Podczas gdy na co dzień nie kupujesz dużego urządzenia, trochę planowania z wyprzedzeniem idzie długą drogę. Ten przewodnik przedstawia zwykłe błędy, które ludzie zwykle popełniają kupując lodówkę.

Nic dziwnego, że jest wiele pułapek, których należy unikać. Na liście są rzeczy do rozważenia zanim wejdziesz do sklepu, lub kliknij ten przycisk kupna. Jedną z nich jest wybór złego stylu i wykończenia dla wystroju Twojego domu. Inny jest nie myśleć o pojemności i twoje potrzeby przechowywania żywności. I pocenie się szczegóły są również ważne. Kantanawskie szuflady wewnętrzne nigdy nie są zabawne. Czy są tam przegródki na wędliny, sery, nabiał? Może cię to nie obchodzi, ale przynajmniej sprawdź zanim się zaangażujesz.

Dodatki takie jak wytwornice lodu, dozowniki wody i automatyczne dzbanki do wody, których będziesz używać na co dzień, mogą stanowić dużą różnicę, a nawet aparaty fotograficzne i sprytne urządzenia są również kluczowymi czynnikami. A coś, co jest niezbędne dla kogoś innego, może być dla Ciebie stratą pieniędzy, więc zrozumienie tego, za co płacisz, może okazać się bardzo ważne.

Oto największe błędy, jakie można popełnić przy zakupie lodówki.

Kupowanie złego stylu

Lodówki mogą być duże, ale są dalekie od monolitu. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach. Każdy styl ma swoje mocne i słabe strony. Niektóre typy lodówek na ogół kosztują mniej, ale nie oferują wielu fantazyjnych funkcji. Inne mają zazwyczaj wszystkie najnowsze dzwonki i gwizdki plus ogromną cenę i duży rozmiar.

Kupno niewłaściwego urządzenia w stylu może oznaczać złe wieści. Możesz utknąć z nadętym rachunkiem, bez żadnych falbanek, albo czymś, co nie będzie pasować tam, gdzie chcesz. Oto podsumowanie głównych stylów lodówek, więc wiesz, czego możesz się spodziewać.

Zamrażarki górne

Klasyczny projekt lodówki, top modele w stylu zamrażarki są wokół od dziesięcioleci. Mają główną sekcję chłodziarki dla świeżego jedzenia i mniejszą komorę chłodziarki nad nim. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania zamrożonych przedmiotów, ten styl lodówki nie jest idealny. Są to również całkiem podstawowe urządzenia i brak w nich dodatków, takich jak dozowniki wody w drzwiach i automatyczne urządzenia do wytwarzania lodu. Zaletą jest to, że są one zazwyczaj bardziej przystępne cenowo i bardziej kompaktowe niż inne style lodówek.

Kupować: Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, nie potrzebujesz fantazyjnych dodatków, i mieć małą kuchnię

Nie kupuj: Jeśli chcesz wysoki styl, dużo przechowywania i luksusowych funkcji.

Zamrażarka denna

Średnio te lodówki mają nieco większe rozmiary niż górne zamrażarki. Mają one również odwrotny układ z ich większą częścią zamrażarki na dole. Chłodna sekcja dla świeżego jedzenia siedzi nad tym. Podczas gdy dolne modele chłodni zapewniają łatwy dostęp do świeżych przedmiotów, mrożone jedzenie będzie trudniejsze do osiągnięcia. Wyrównywalnie wspomagać kreślarskimi drzwiami chłodni, ty wciąż będziesz musiał pochylać się puszek chwytać co chcesz ty.

Kupuj: Jeśli chcesz więcej miejsca na mrożonki niż górne zamrażarki i łatwiejszy dostęp do świeżych przedmiotów.

Nie kupuj: Jeżeli ty no możesz stać pochylać się puszek dosięgać mrożonki.

Side-by-side

W tym stylu lodówki chodzi o kompromis. Modele side-by-side oferują równowagę między oszczędnością miejsca i zapewnieniem dodatkowych funkcji. Dwuskrzydłowe drzwi są podzielone na dwie części, jedna dla zamrażarki po lewej, a druga dla lodówki po prawej stronie. Ich drzwi są stosunkowo wąskie, ponieważ nie wychylają się aż tak daleko. Nie oczekuj specjalnych szuflad na szybkie napoje lub łatwy dostęp do przekąsek dla dzieci. W lodówkach side-by-side znajduje się wiele zamrażarek i lodówek. Niektóre modele są również wyposażone w fantazyjne dodatki, takie jak lodówki w drzwiach, dozowniki wody i dotykowe elementy sterujące.

Kupuj: Jeśli chcesz mieć dużo miejsca do przechowywania i garść nowoczesnych funkcji, lub jeśli masz wąską kuchnię.

Nie kupuj: Jeśli pragniesz dodatkowych przegródek na szybki lub przyjazny dla dzieci dostęp do napojów i przekąsek.

Drzwi francuskie

Połączenie modeli lodówek side-by-side i chłodziarko-zamrażarek z dnem, francuskie lodówki z drzwiami próbują zaoferować to wszystko. Zazwyczaj zawierają one najbardziej zaawansowane funkcje, w tym inteligentne, połączone funkcje i specjalne przegródki. Modele z drzwiami francuskimi są również najbardziej popularną odmianą lodówek, więc są dostępne w większości kolorów i opcji wykończenia. W rezultacie, płacisz za nie również górną granicę.

Kupuj: Jeśli chcesz wszystkie dzwonki i gwizdki, możesz dostać i mieć duży budżet.

Nie kupuj: Jeśli polujesz na okazyjnie.

Zapomniałeś sprawdzić dopasowanie

Bez względu na to, jaki styl lodówki wybierzesz, jednym wielkim błędem nie jest sprawdzenie dopasowania. Upewnij się, że nowe urządzenie wcisnie się w to samo miejsce co Twoja obecna lodówka. Zrób to, mierząc wymiary swojego starego urządzenia. Następnie porównaj je z nową lodówką, którą planujesz zakupić. W idealnym przypadku urządzenie zastępcze będzie identyczne z obecnym modelem lub mniejsze od niego. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoja obecna lodówka znajduje się we wnęce w zabudowanych szafach.

Równie ważne jest zmierzenie głębokości lady. Niektóre lodówki mogą wystawać daleko poza lady, wystając do kuchni. Jeśli masz kuchenną wyspę, zmierzyć, ile przestrzeni masz do otwarcia drzwi lodówki lub przejść obok lodówki.

Nie zapomnij też zmierzyć punktów wejścia, takich jak drzwi wejściowe, korytarze, drzwi do piwnicy i tak dalej. Przewiduje ścieżkę dostawa osoba bierze unikać jakaś niespodziewanych problemów lub komplikacji.

Nie licząc się z przechowywaniem i pojemnością

Żaden właściciel lodówki nie jest taki sam. Wybierz lodówkę, która pasuje do Twoich indywidualnych potrzeb w zakresie przechowywania. Czy masz tendencję do trzymania wielu przedmiotów na lodzie przez długi czas? Upewnij się, że wybierzesz urządzenie z dużą ilością miejsca w zamrażarce. W tym przypadku prawdopodobnie najlepszy jest model side-by-side. Jeśli jest odwrotnie, to duża lodówka z dużymi drzwiami francuskimi jest prawdopodobnie szybsza.

Oczywiście twój potencjalny zakup może służyć jako wtórna lodówka. Scenariusze na to to to małe mieszkania, drugie domy i piwniczne aneksy kuchenne. Podobnie jeśli już posiadasz samodzielną lodówkę lub zamrażarkę, cena jest prawdopodobnie najważniejsza, a nie miejsce do przechowywania.

Rabatowy kolor i wykończenie

Wygląd lodówki, na której się ostatecznie osiedlisz, nie jest bez znaczenia. Poza jej funkcjami i cechami, wygląd zewnętrzny lodówki (lub dowolnego dużego urządzenia) może mieć ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Wybierz słabo, a lodówka może zderzyć się z otoczeniem - dając Twojej kuchni losowo, nawet zagracone estetyczne.

W zależności od wyglądu, na który się wybierasz, możesz zdecydować, że Twoja nowa lodówka powinna być dopasowana do koloru (i faktury) innych pobliskich urządzeń. Można też zrobić coś przeciwnego i wybrać lodówkę z efektownymi kolorami lub wzornictwem inspirowanym retro. Tak długo, jak reszta pomieszczenia jest neutralna, Twoje wyróżniające się urządzenie będzie służyć jako pozytywny punkt centralny.

Aby dowiedzieć się, jak wybrać kolor i wykończenie nowego urządzenia, przeczytaj nasz pełny przewodnik.

Pozwól, aby małe rzeczy się ześlizgnęły

Kolejna pułapka, w którą możesz się wpaść, robiąc zakupy w nowej lodówce, nie bierze pod uwagę innych, mniejszych czynników. Na przykład można pominąć szczegóły dotyczące wnętrza. Jak łatwo jest otworzyć i zamknąć chrupiące szuflady? Czy są jakieś ostre krawędzie, które mogłyby zarysować lub porysować kostki lub przedramiona?

Czasami w lodówce brakuje dedykowanych przegródek na mięso, wędliny, nabiał lub sery. A jeśli chcesz mieć automat do lodu, dozownik wody lub dzbanek do automatycznego napełniania, sprawdź, czy w pobliżu znajduje się linia wodociągowa. Najlepiej jest znać te informacje przed dokonaniem zakupu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Co jest lepsze: QLED czy OLED?

W dobie coraz bardziej zaawansowanych technologii, wybór odpowiedniego telewizora może...

Jak powiesić telewizor na ścianie? Jak uchwyt...

Telewizory stają się coraz większe. Lepiej powiesić je na ścianie niż stawiać na stoliku RTV...

TOP 5 uchwytów na telefon do samochodu

Dobre uchwyty do samochodu na telefon to niezbędne akcesorium w każdym pojeździe, który...