Polecamy

Co warto wiedzieć o płytkach wielkoformatowych?

Problemy skórne u kobiet w ciąży

Dom i ogród

W którym miejscu należy umieścić klimatyzator?

Klimatyzacja jest niezbędnym elementem każdego mieszkania lub domu. Wpływa bezpośrednio na nasz komfort i samopoczucie. Istnieje wiele rodzajów klimatyzatorów. Najpopularniejsze są te, które można zamontować na stałe oraz te, które można przemieszczać. Takie jednostki są niezwykle wygodne, ponieważ można je umieścić wszędzie tam, gdzie w danej chwili są nam potrzebne. Większy problem stanowią jednostki montowane na stałe. Należy zwrócić uwagę na to, gdzie agregat jest umieszczony, aby można było w pełni wykorzystać jego możliwości i wszystkie funkcje.

Gdzie zamontować klimatyzację w mieszkaniu?

Jest to bardzo ważna kwestia. Co prawda idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie całego systemu wentylacyjnego, jednak jest to drogie i zajmuje dużo miejsca. Te problemy sprawiają, że często montuje się pojedyncze klimatyzatory. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, gdzie jednostka klimatyzatora powinna być umieszczona. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ekspozycja pomieszczenia. Pomieszczenie, które jest wystawione na południe, będzie nagrzewać się szybciej niż to, które jest wystawione od północy. Najlepiej umieścić go w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Automatycznie znajduje się tu salon. Równie ważna jest sypialnia. To w niej spędzamy większość naszego czasu. Temperatura panująca w naszych sypialniach bezpośrednio wpływa na jakość snu i nasze ogólne samopoczucie. Jest to najlepsze miejsce na montaż klimatyzatora, jeśli spełnione są wszystkie warunki.

Więcej o wyborze i montażu klimatyzatora dowiesz się wchodząc na https://wybierzklime.pl/

Idealne miejsce do zainstalowania klimatyzatora

Istotne jest, aby jednostka klimatyzatora była odpowiednio umieszczona, aby zapewnić jej prawidłowe działanie. Oto kilka ważnych punktów, o których należy pamiętać. Zamontowanie jednostki w miejscu, gdzie nie ma przeszkód dla jej działania, to najlepszy sposób na zapewnienie przepływu powietrza. Okna są najlepszym miejscem do powieszenia klimatyzatora, ponieważ wytwarzają najwięcej ciepłego powietrza. Czujnik temperatury, który nim steruje, nie powinien być wystawiony bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Nie powinno się go umieszczać w miejscu, gdzie temperatura znacznie różni się od temperatury otoczenia. Podwieszenie urządzenia pod sufitem zapewni odpowiednie wymieszanie powietrza. Dzięki temu przeciągi nie będą docierały do osób przebywających w pomieszczeniu. Jest to ważna kwestia, o której należy pamiętać, aby uniknąć infekcji. Wylot urządzenia nie powinien być skierowany na sofę, łóżko lub stół. Może to bowiem spowodować infekcję. Hałas wytwarzany przez jednostkę klimatyzatora jest ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem. Aby zmniejszyć jego drażniący charakter, jednostka powinna być trzymana z dala od miejsc wypoczynku i narożników pomieszczeń. Dźwięk jest potęgowany przez odbicia od trzech płaszczyzn. Powyższe czynniki są kluczowe dla zapewnienia prawidłowej pracy klimatyzatora.

Klimatyzacja w salonie

Zasady montażu klimatyzatorów

Zacznijmy od najważniejszego: zasad, którymi należy się kierować przy wyborze miejsca montażu klimatyzatora. Katowice znane są z wysokich letnich temperatur. Nikogo nie dziwi widok jednostek zewnętrznych dumnie prezentujących się na tarasach czy balkonach mieszkańców Katowic. Schody zaczynają się w momencie podjęcia decyzji, gdzie zainstalować klimatyzator. Okazuje się, że lokalizacja klimatyzatora nie może być przypadkowa. Od jego efektywności i wyglądu przestrzeni zależy, ale także nasze zdrowie.

Do schłodzenia mieszkania zazwyczaj wystarczy jedna jednostka wewnętrzna. Najlepiej wybrać pomieszczenie, w którym będziemy przebywać najczęściej. Często pomijany jest salon. Powinna to być sypialnia. To tam spędzamy najwięcej czasu, a w nocy może być najbardziej drażniąca. Oferujemy klimatyzację Katowice i zapewniamy kompleksowe doradztwo. Najczęściej proponujemy naszym klientom tylko sypialnię. Zawsze najlepiej jest zlecić montaż klimatyzatora w więcej niż jednym pomieszczeniu. Często jednak nie jest to możliwe ze względu na koszty lub wielkość mieszkania. Kolejną ważną kwestią jest położenie pomieszczeń względem stron. Najbardziej nagrzewają się pomieszczenia położone na zachód i południe, dlatego warto zainstalować tam klimatyzator.

Klimatyzacja w salonie

Klimatyzacja jest najczęściej wybierana do salonów. Dobrym pomysłem jest zlokalizowanie miejsca na klimatyzator pod parapetem, gdzie normalnie znajdowałby się kaloryfer. Idealną lokalizacją dla klimatyzatora jest również ta pod sufitem. Urządzenie powinno znajdować się co najmniej 20 cm od sufitu i 30 cm od wszelkich przeszkód po obu stronach. Hałas i chłodne powietrze nie będą się równomiernie rozchodzić, jeśli będą zbyt blisko przeszkód. Urządzenie nie powinno być umieszczone bezpośrednio nad kanapą lub stołem. Jeśli klimatyzator nie ma możliwości regulacji strumienia ciepła, aby nie wiał bezpośrednio na głowę, ale raczej nad nią, należy go unikać. Idealnymi miejscami do umieszczenia klimatyzatora są przestrzenie między oknami i nad dolnymi szafkami. Czy klimatyzacja to dobry pomysł w salonie nad telewizorem? Choć nie ma żadnych ograniczeń w ich instalowaniu w tym miejscu, warto wziąć pod uwagę względy estetyczne. Patrzenie na klimatyzator podczas oglądania telewizji może nie być przyjemnym doświadczeniem.

Bardzo popularne są obecnie salony z aneksem kuchennym lub kuchnią. Ważne jest, aby klimatyzator znajdował się z dala od urządzeń grzewczych czy lodówek. Mogą one bowiem zakłócać pracę i pomiar temperatury otoczenia. Nie chodzi tu tylko o klimatyzator, ale również o czujniki temperatury znajdujące się w urządzeniach kuchennych.

Klimatyzacja w sypialni

Klimatyzator w sypialni powinien mieć najniższy współczynnik hałasu. Poziom hałasu w nocy nie powinien przekraczać 30 decybeli. Tylko wtedy sen może być spokojny i niezakłócony przez inne hałasy. Szyba przepuszcza najwięcej ciepła, dlatego dobrym pomysłem jest, aby klimatyzator był umieszczony blisko okna. Jeśli nie chcesz używać grzejników, może to być przestrzeń pod parapetem. Niektóre klimatyzatory mają funkcje grzewcze. Jeśli mieszkanie ma ogrzewanie podłogowe, to również jest to dobry pomysł. Deweloperzy oferują obecnie taką opcję w mieszkaniach. W przeciwieństwie do domów jednorodzinnych, które są w stanie mieć tylko ogrzewanie podłogowe, właściciele mieszkań również mogą je dostać.

Chłodne powietrze wdmuchiwane jest przez klimatyzator. Choć jest to przyjemne doświadczenie, to śpiąc pod klimatyzatorem można się przeziębić. Klimatyzator nie powinien być umieszczony nad łóżkiem. Między głową a klimatyzatorem powinno być co najmniej 2,5 metra. Możliwe jest zamontowanie klimatyzatora na ścianie 30 cm od sufitu, ale nie jest to praktyczne

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ile kosztuje szyba do okna?

Pęknięta lub całkowicie rozbita szyba musi zostać wymieniona. Może to być spowodowane...

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...