Polecamy

Jak wybrać nową kuchenkę

Gąbki polerskie do polerowania samochodu: Czym się kierować przy...

Dom i ogród

Przewodnik po zakupie mebli online do każdego pomieszczenia

Nieustanne googlowanie się skończyło. Znalazłeś go. To znaczy, dopóki nie pojawi się stół, sofa, czy łóżko i... nie będzie dobrze. Może nie pasuje do ściany twojego salonu, albo całkowicie koliduje z kolorami farb w twoim domu. Cokolwiek to jest, że frustrująca sytuacja z meblami jest całkowicie możliwe do uniknięcia. Skorzystaliśmy z pomocy ekspertów w zakresie inteligentnych strategii, aby uniknąć błędów w zakupach online, dzięki czemu można klikać z ufnością. Oto jak kupić meble online do każdego pokoju w domu (sans regrets).

Stoły jadalne

Blaty stołów są dobrze widoczne i często dotykane, więc przeczytaj szczegóły, aby rozważyć, czy będziesz zadowolony z wyglądu, odczuć i działania materiału. "Zawsze jest świetnie, gdy coś jest zmontowane" - mówi Taniya Nayak, bostońska projektantka wnętrz i projektantka restauracji: Niemożliwe. "Zobaczysz, że cena jest zazwyczaj wyższa, ale może to być kod dla wyższej jakości". Wymagany montaż? Szanse są takie, że jakość nie jest tak dobra."

Przy zakupach na stół w jadalni należy zwrócić uwagę na liczby. Dla najlepszego dopasowania należy zostawić 3-metrowy chodnik na całym obwodzie stołu. Mapuj 3-metrowy pasek wokół obwodu pokoju; pozostały fragment kwadratowy to maksymalny rozmiar stołu. Pamiętaj, że typowa wysokość stołu w jadalni to 30 cali; standard dla stołów barowych to 36 cali, a dla stołów barowych 42 cale. Decydując się na liczbę krzeseł, pamiętaj o zachowaniu 24 cali pomiędzy kolejnymi ustawieniami miejsc. Zmierzyć od środka jednego z krzeseł do środka sąsiada.

Statement Lighting

Aby uzyskać właściwą skalę, podążaj za wskazówkami Nayaka: "Dodaj długość i szerokość pokoju w stopach", mówi Nayak'. "Ta liczba w calach to średnica twojej oprawy oświetleniowej." Na przykład, 15 stóp długości + 10 stóp szerokości = 25 cali średnicy urządzenia. Stamtąd sprawdź całkowitą długość światła, aby potwierdzić, że będzie ono wisiało 66 cali nad podłogą. To powinno pozostawić idealne 3 stopy pomiędzy światłem a blatem.

Dywany terenowe

Wybierz dywanik, który będzie wystawał 24-36 cali poza stół, tak aby wszystkie cztery wyciągnięte nogi krzesła były na nim. Zeskanuj etykiety, aby znaleźć takie określenia jak płaski splot lub niski stos. "Jadalnia nie jest miejscem na bzykanie", mówi Nayak. "Szukam łatwych do czyszczenia dywaników, zwykle opisywanych jako wewnętrzne/zewnętrzne lub wykonane z polipropylenu."

Sofy

Pierwszym krokiem w kupnie sofy online jest podjęcie decyzji, ile osób chcesz usiąść. Dla trzech osób potrzebna jest sofa o długości od 84 do 96 cali. Średnia wysokość oparcia sofy wynosi 34-38 cali, a całkowita głębokość wynosi około 35 cali. Ale nie zatrzymuj się przy ogólnych wymiarach. Spójrz na wnętrze, w tym głębokość siedzenia (średnia wynosi 22 cale). Rozważ swoje przeznaczenie i dostosuj je: Czy to jest sofa do wypoczynku? Idź o jeden rozmiar dłużej. Czy masz krótkie nogi? Znajdź płytsze siedzisko. Poduszki do rzucania miłości? Wybierz coś głębszego.

Wskazówka redaktora: Gdy zamawiasz modułowe kawałki, w lewo lub w prawo jest określany jako twarzą do sofy, a nie gdy jesteś w pozycji siedzącej. Ten w salonie powyżej, na przykład, jest prawa sofa, lewy szezlong.

Zamówienia Swatches

Aby wybrać idealną sofę online, musisz wyjść poza obraz. "Nie ufaj swoim kolorom ekranu", mówi Christiane Lemieux, współzałożycielka firmy meblarskiej The Inside. Zamów próbki (radzi ograniczyć opcje do siedmiu) i spędzić dzień obserwując je dokładnie w miejscu, w którym robisz zakupy. Sprawdzaj je rano i po południu, w słońcu i przy wieczornej lampce. Światło jest wszystkim, jak mówi, ale liczy się również tekstura. "Kiedy wybrałam moją kanapę, wycierałam każdą próbkę z powrotem do żółtego laboratorium, aby zobaczyć, jak reaguje kolor i tekstura" - mówi Lemieux.

Zawsze czytam recenzje. Dostajesz prawdziwą konsumencką perspektywę kontra marketingowa mowa.

- JULIE CASSETINA, EKSPERT DS. STYLU PRODUKTU W FIRMIE WAYFAIR

Przeczytaj recenzje użytkowników

Aby poczuć się lepiej na sofie, przeczytaj recenzje użytkowników. Szukaj trendów w pochwałach lub reklamacjach (reklamacje złej obsługi klienta lub problemy z montażem lub brakujące elementy) jako wskaźników jakości. "Zawsze czytam recenzje. Masz prawdziwą perspektywę konsumenta kontra marketing", mówi Julie Cassetina, ekspert ds. stylu produktu w Wayfair.

Korzystaj z zasobów internetowych

Sprzedawcy naprawdę chcą uniknąć zwrotów, więc korzystaj z zasobów witryny poświęconej pomocy. "Staramy się przewidywać pytania, jak zmierzyć sofę, aby upewnić się, że zmieści się w drzwiach" - mówi Laura Wilson, szefowa zespołu West Elm Design Crew. Aby uzyskać pomoc wykraczającą poza FAQ, zadzwoń, wyślij e-mail lub porozmawiaj na żywo z przedstawicielami obsługi sklepu.

Łóżka

Przy zakupie łóżka ważne jest, aby sprawdzić prowadnice montażowe. Czy płyta czołowa mocowana jest do ściany lub ramy łóżka? Jakie narzędzia będą Ci potrzebne? "Nieważne. Będziesz musiał złożyć łóżko, więc to fantastyczny zakup online", mówi Lemieux. "Są tak łatwe do wysłania."

Ważne jest również, aby znać terminologię łóżkową. Łóżka platformowe zastępują sprężynę pudełkową, zgadłeś, podestem. A na Wayfair w zeszłym roku, to był najbardziej poszukiwany typ łóżka. Łóżka na platformie są zazwyczaj niższe i bardziej smukłe (ponieważ sprężyna pudełkowa stanowi dużą część całkowitej wysokości łóżka) i często są bezobsługowe, co jest ważną informacją, jeśli stawia się na przechowywanie pod łóżkiem.

Nieważne co, będziesz musiał złożyć łóżko, więc jest to fantastyczny zakup online. Są tak łatwe do wysłania.

- CHRISTIANE LEMIEUX, WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA WNĘTRZA

Kupując łóżko online, zastanów się jak wysokie będzie Twoje łóżko po zainstalowaniu istniejącego materaca i sprężyny pudełkowej. Czy będziesz w stanie wygodnie wejść i wyjść? Czy po ułożeniu warstwy na poduszkach będziesz mógł widzieć nagłówek łóżka? Aby znaleźć idealną wysokość dla twojego headboard, używa projektanta Vern Yipa szybka headboard math: wysokość od podłogi do góry materac + twój wzrost od talii do góry głowy + 4 cale = minimalna wysokość headboard dla czytania w łóżku.

Allison Harlow, projektantka wnętrz specjalizująca się w wirtualnym doradztwie, sugeruje również, aby zawsze sprawdzać politykę wysyłkową przed kliknięciem zakupu. "Duże sztuki mogą wymagać dodatkowych opłat frachtowych. Jeśli dostawa białych rękawiczek jest opcją, to zazwyczaj się na nią decyduję" - mówi. "Oznacza to, że przedmiot jest wysyłany do trzeciej firmy przewozowej, która dostarczy go do domu, odblokuje i umieści tam, gdzie się uda". Nie ma bólu głowy przy montażu, nie ma stosów materiałów do wyrzucenia i nie ma problemów z przeniesieniem na trzecie piętro".

Jeśli coś nie działa (Nooo!), to jak długo musisz to zwracać? Czy można go użyć? Czy trzeba go powiesić na materiałach do pakowania? Czy jest oplata za zarybianie? Zwróć uwagę na te zasady przed zamówieniem łóżka online.

Wskazówki dotyczące wizualizacji mebli w Twojej przestrzeni

Kupując meble online, spójrz poza ekran i wizualizuj element w swojej przestrzeni. "Niskotechnologiczną opcją jest wyciągnięcie rolki taśmy malarskiej i taśmy z wymiarów", mówi Harlow. "Przejdź przez przestrzeń z taśmą naciągniętą na wysokość elementu i upewnij się, że jest ona zgodna ze skalą pozostałej części przestrzeni".

Dalej, baw się w dom. Podciągnij krzesło do swojego przyklejonego stołu i ustaw je na kolację. Podaj potrawę lub rozdawaj karty, żeby zobaczyć, jak działa rozmiar. Pamiętasz kocowe forty? Ułóż kartony, boczne krzesła lub stosy książek do rozmiarów kawałka, który rozważasz. Obciągnij je kartką, aby lepiej zrozumieć ich objętość i proporcje.

Jak wybrać meble na podstawie pomiarów

Wykorzystaj wymiary elementów kotwiących w pomieszczeniu jako podstawę do wyboru mniejszych, takich jak krzesła, konsole i lampy. "Jeśli poświęcisz kilka minut na planowanie przestrzeni, wiele pytań zacznie odpowiadać samym sobie", mówi Yip. Wtedy możesz użyć tych poręcznych filtrów wbudowanych w większość stron internetowych, aby wybrać odpowiednie opcje.

"Logistyka może nie być najbardziej efektowną częścią projektowania i dekoracji, ale kiedy już poznasz fakty kryjące się za fantazją, wybierając elementy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i że kochasz staje się zabawą", pisze Yip w swojej książce, Mądry projekt: Twój mądry przewodnik po pięknym domu. Spójrz na proces myślenia Yipa "pokój po pokoju":

Meble w jadalni Wymiary

Standardowa wysokość krzeseł w jadalni wynosi 19 cali, a opcje mieszczą się w przedziale od 18 do 20 cali. "Nawet 1 cal może mieć wpływ na to, jak czujesz się przy stole" - mówi Yip. Wybierz wyższe lub krótsze siedziska w zależności od wzrostu stołu (lub Twojej rodziny). Wybierasz pomiędzy ramionami czy bez ramion? "Bez ramion": Nie bedziesz sie martwil, ze wepchniesz krzeslo pod stól. Jeżeli ma on ramiona, musisz się dowiedzieć, czy Twój stół ma pod sobą fartuch" - mówi Yip.

Logistyka może nie być najbardziej efektowną częścią projektu i dekoracji, ale gdy już znasz fakty za fantazyjne, wybierając elementy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i że kochasz staje się zabawne.

- VERN YIP IN 'DESIGN WISE: YOUR SMART GUIDE TO A BEAUTIFUL HOME'.

Meble do salonu Wymiary

Wybierając stoliki końcowe, użyj wysokości sofy, aby określić idealny rozmiar. "Zazwyczaj chcesz, aby wysokość stołu była dokładnie taka, jak wysokość ramienia sofy. Za wysoko lub za nisko i jest to niewygodne w użyciu. Chodzi o to, aby mieć dostęp do rzeczy na nim," mówi Yip. W przypadku stołów do kawy chodzi o długość. "Powinna być od polowy do dwóch trzecich calkowitej dlugości kanapy", mówi. Kazdy mniejszy i ludzie na koncach kanapy nie moga sie do niego dostac. Dłużej i ciężko jest usiąść.

Meble do sypialni Wymiary

Idealnie byłoby, gdyby maksymalna głębokość szafki nocnej wynosiła 24 cale. "Ludzie używają wszystkiego pod słońcem jako nocnika, i to jest w porządku. Upewnij się tylko, że nie jest głębszy niż 24 cale, bo inaczej uderzysz w niego, gdy będziesz wchodził i wychodził z łóżka" - mówi Yip. "W idealnym świecie, blat nocnego stolika byłby nawet z wierzchu materaca. Kilka cali powyżej lub poniżej jest w porządku, ale więcej niż to nie tylko nie wygląda dobrze, ale również nie jest tak funkcjonalny".

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ile kosztuje szyba do okna?

Pęknięta lub całkowicie rozbita szyba musi zostać wymieniona. Może to być spowodowane...

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...