Polecamy

Serum z opuncji figowej

Czym jest i na czym polega hipnoterapia?

Dom i ogród

Prowadzenie dziennika budowy - co i kiedy wpisywać?

Dziennik budowy - co to jest i do czego służy?

Dziennik budowy jest jednym z najważniejszych dokumentów, które zalicza się do dokumentacji budowlanej. Służy on nie tylko inwestorom, ale jest też narzędziem kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego, a także projektanta

Dziennik budowy - co to jest?

Dziennik budowy to codzienny zapis projektu. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad niewielkim projektem modernizacji domu, czy nad skomplikowanym, wartym wiele milionów dolarów budynkiem, posiadanie zapisu raportów z postępu prac jest kluczowe dla powodzenia projektu budowlanego. Korzystanie z dziennika budowy pomaga udokumentować wszystko, co wpływa na wydajność i zarządzanie projektem. Poniżej wymieniono kilka powodów, dla których Twój projekt budowlany potrzebuje dziennika budowy.

Dlaczego dziennik budowy jest ważny?

Aby zachować zgodność z przepisami budowlanymi, właściciel budynku musi prowadzić dziennik, aby śledzić swoje usługi. Dziennik ten powinien być wydany przez zarządcę obiektu. Ten rodzaj dziennika jest wymagany dla nowych budynków lub tych z jakąkolwiek zmianą w usługach. Oprócz nowych budynków, istniejący budynek może korzystać z jednego, o ile jest on aktualizowany z aktualnymi informacjami. Dobrym pomysłem jest prowadzenie tego dziennika co roku, aby można było go przeglądać w razie potrzeby.

dziennik budowy

 

Zobacz także: Lista prac wykończeniowych, o których nie można zapomnieć przy budowie domu

Skąd wziąć dziennik budowy?

Dziennik budowy można utworzyć za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Wiele aplikacji oferuje dziennik budowy w formacie PDF do pobrania, który można dostosować do konkretnych potrzeb. Oferują również wsparcie mobilne i API. Jeśli planujesz używać go w swojej firmie, ważne jest, aby rozważyć możliwości mobilne platformy. Funkcje te pomagają śledzić wydatki i postępy w trakcie realizacji projektu. Dziennik budowy pozwoli Ci śledzić wszelkie koszty i wydatki podczas projektu.

Dziennik budowy - co powinien zawierać?

Powinien on zawierać nietechniczny "podręcznik użytkownika budynku". Dokument ten powinien zawierać szczegółowe informacje na temat dostępu, ochrony i bezpieczeństwa. Po zakończeniu projektu będziesz miał dokument, do którego będziesz mógł się odwołać w razie potrzeby jego aktualizacji. Jeśli używasz tego dokumentu dla własnej firmy, możesz chcieć stworzyć wersję PDF dla własnych zapisów. Dzienniki budowy powinny zawierać informacje o zgodności z REACH/CLP i zgodności z informacjami EPD producenta. Na przykład dziennik budowy powinien skupiać się na referencyjnym europejskim poziomie metodologicznym i być zgodny z informacjami EPD. Powinien również odnosić się do własności danych i odpowiedzialności oraz być własnością odpowiedniego interesariusza. Istnieje wiele korzyści wynikających ze stosowania dziennika budowy.

dziennik budowy

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ile kosztuje szyba do okna?

Pęknięta lub całkowicie rozbita szyba musi zostać wymieniona. Może to być spowodowane...

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...