Polecamy

Co warto wiedzieć o płytkach wielkoformatowych?

Papier toaletowy a montaż akcesoriów bidetowych. Co mają...

Dom i ogród

Prowadzenie dziennika budowy - co i kiedy wpisywać?

Dziennik budowy - co to jest i do czego służy?

Dziennik budowy jest jednym z najważniejszych dokumentów, które zalicza się do dokumentacji budowlanej. Służy on nie tylko inwestorom, ale jest też narzędziem kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego, a także projektanta

Dziennik budowy - co to jest?

Dziennik budowy to codzienny zapis projektu. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad niewielkim projektem modernizacji domu, czy nad skomplikowanym, wartym wiele milionów dolarów budynkiem, posiadanie zapisu raportów z postępu prac jest kluczowe dla powodzenia projektu budowlanego. Korzystanie z dziennika budowy pomaga udokumentować wszystko, co wpływa na wydajność i zarządzanie projektem. Poniżej wymieniono kilka powodów, dla których Twój projekt budowlany potrzebuje dziennika budowy.

Dlaczego dziennik budowy jest ważny?

Aby zachować zgodność z przepisami budowlanymi, właściciel budynku musi prowadzić dziennik, aby śledzić swoje usługi. Dziennik ten powinien być wydany przez zarządcę obiektu. Ten rodzaj dziennika jest wymagany dla nowych budynków lub tych z jakąkolwiek zmianą w usługach. Oprócz nowych budynków, istniejący budynek może korzystać z jednego, o ile jest on aktualizowany z aktualnymi informacjami. Dobrym pomysłem jest prowadzenie tego dziennika co roku, aby można było go przeglądać w razie potrzeby.

dziennik budowy

 

Zobacz także: Lista prac wykończeniowych, o których nie można zapomnieć przy budowie domu

Skąd wziąć dziennik budowy?

Dziennik budowy można utworzyć za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Wiele aplikacji oferuje dziennik budowy w formacie PDF do pobrania, który można dostosować do konkretnych potrzeb. Oferują również wsparcie mobilne i API. Jeśli planujesz używać go w swojej firmie, ważne jest, aby rozważyć możliwości mobilne platformy. Funkcje te pomagają śledzić wydatki i postępy w trakcie realizacji projektu. Dziennik budowy pozwoli Ci śledzić wszelkie koszty i wydatki podczas projektu.

Dziennik budowy - co powinien zawierać?

Powinien on zawierać nietechniczny "podręcznik użytkownika budynku". Dokument ten powinien zawierać szczegółowe informacje na temat dostępu, ochrony i bezpieczeństwa. Po zakończeniu projektu będziesz miał dokument, do którego będziesz mógł się odwołać w razie potrzeby jego aktualizacji. Jeśli używasz tego dokumentu dla własnej firmy, możesz chcieć stworzyć wersję PDF dla własnych zapisów. Dzienniki budowy powinny zawierać informacje o zgodności z REACH/CLP i zgodności z informacjami EPD producenta. Na przykład dziennik budowy powinien skupiać się na referencyjnym europejskim poziomie metodologicznym i być zgodny z informacjami EPD. Powinien również odnosić się do własności danych i odpowiedzialności oraz być własnością odpowiedniego interesariusza. Istnieje wiele korzyści wynikających ze stosowania dziennika budowy.

dziennik budowy

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...

Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym?

Czy sprawia Ci przyjemność gotowanie? Uwielbiam eksperymentować w kuchni i choć nie przepadam...