Polecamy

Ile kosztuje szyba do okna?

Porady jak znaleźć najlepszego dentystę

Dom i ogród

Organizacja szuflad - czyli wszystko na swoim miejscu

Nowoczesne kuchnie muszą być zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Ważne jest, aby odpowiednio wyposażyć szafki, szuflady i meble. Pokażemy teraz przykłady organizerów do szuflad.

W każdej kuchni przechowujemy duże ilości sztućców, talerzy i garnków. Kończy się to chaosem i bałaganem, a znalezienie potrzebnego przedmiotu może nam zająć dużo czasu. Warto zainwestować w funkcjonalne organizery, które uporządkują Twoje szuflady.

Organizery do szuflad kuchennych

Aby gotowanie było przyjemne i łatwe, potrzebne są wszystkie niezbędne narzędzia. Sztućce, garnki czy deska do krojenia powinny znajdować się w wyznaczonym miejscu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego przemieszczania się i nerwowego szukania. Aby ułatwić przechowywanie przyborów kuchennych, a także innych produktów w sposób uporządkowany, powstały specjalne organizery lub pojemniki. Dzięki temu będziemy mogli szybko znaleźć to, czego potrzebujemy, bez konieczności odrywania wzroku od przygotowywanego dania.

Chaos uporządkowany

Organizery ułatwią utrzymanie porządku w kuchni. Przedmioty nie będą zalegać na blatach i przemieszczać się w sposób niechlujny przy każdym otwarciu szuflady. Nowoczesne organizery są również bardzo atrakcyjne, co poprawi wygląd naszych szuflad, jak również zrobi wrażenie na naszych znajomych. Organizery są mocne, atrakcyjne i łatwe do utrzymania w czystości.

Sztućce

Organizery na sztućce pozwalają uporządkować noże, łyżki i widelce w taki sposób, aby łatwo je znaleźć i utrzymać w wyznaczonych miejscach. Ty możesz organizować akcesoria różne rozmiary i kształty z nastawnymi dividers lub konturowymi przedziałami. Jest to niezbędny organizer dla każdej kuchni i sprawia, że organizowanie akcesoriów jest bardzo łatwe.

Garnki

Garnki, duże i małe, mogą być przechowywane w szufladach z wysokim dnem. Dzięki pełnemu wysuwowi i dużemu udźwigowi masz łatwy dostęp do całej zawartości szuflady. W szufladzie można zastosować praktyczną matę antypoślizgową, dzięki której garnki nie będą się przesuwać podczas jej otwierania i zamykania. Mata utrzyma garnki na miejscu i ułatwi ich czyszczenie.

Produkty spożywcze

W każdej kuchni przechowuje się wiele produktów spożywczych. Każdy produkt powinien mieć swoje własne miejsce. Organizery pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i utrzymanie kuchni w porządku. Szuflady to najlepsze miejsce do przechowywania suchych produktów spożywczych, jeśli nie posiadamy w kuchni spiżarni (np. szafki typu cargo). Do tego celu najlepiej nadają się organizery, które mają regulowane przegródki. Możemy je przesuwać, wyjmować i umieszczać w innym miejscu, aby unieruchomić produkt.

Słoiki z żywnością

Słoiki

Przechowywanie słoików w strefie gotowania to częsty problem. Są one zbyt wysokie i ciężkie, aby przechowywać je w górnych szafkach, więc kończą w szufladach. Szuflada mieszcząca takie słoiki musi być na tyle mocna, by wytrzymać duży ciężar. Dlatego warto wybrać sprawdzone organizery do szuflad, które wytrzymują ciężar 50-80 kg, bez pogorszenia jakości ruchu. Szuflada otwiera się i zamyka łatwo i płynnie. Do takich szuflad należy stosować matę antypoślizgową. Dzięki temu słoiki nie będą się wysuwać z szuflady.

Talerze

Wyciąganie talerzy z szafek z wysokim blatem jest trudne. Zwłaszcza jeśli musimy wyjąć kilka talerzy jednocześnie. Dobrym pomysłem jest umieszczenie ich w szufladzie. Możesz je bezpiecznie i wygodnie przechowywać dzięki organizerom, które są do tego celu przystosowane. Aby zapełnić szufladę talerzami, możesz użyć regulowanego uchwytu na talerze albo przekładki. Jest to najwygodniejsza opcja, ponieważ nie musimy za każdym razem wyjmować wszystkich talerzy.

Organizery do szuflad - czy warto?

Czy bałagan w kuchni może być przyczyną kłótni? Okazuje się, że tak. Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród europejskich i polskich rodzin, nieporządek w kuchni może być bardzo frustrujący dla domowników. Warto tego uniknąć i zaopatrzyć się w wygodne organizery do szuflad, które można wykorzystać choćby w istniejącej już kuchni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ile kosztuje szyba do okna?

Pęknięta lub całkowicie rozbita szyba musi zostać wymieniona. Może to być spowodowane...

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...