Polecamy

Które słuchawki od realme wybrać?

4 Wskazówki ekspertów dotyczące oświetlenia

Dom i ogród

Nietypowe łóżka do pokoju dziecięcego

Bez względu na to, czy urządzamy pokój młodzieżowy, czy też dziecięcy nie zaszkodzi, jeśli zakupowi łóżka poświęcimy szczególnie wiele uwagi. Najlepiej, gdy w centrum naszego zainteresowania znajdzie się rozwiązanie, które będzie miało do spełnienia więcej niż jedną funkcję. Taki mebel może służyć więc nie tylko do spania, ale również do zabawy. W sprzedaży dostępne są także łóżka, które znakomicie sprawdzają się także jako miejsca, w których przechowywane są dziecięce skarby.

Praktyczne łóżko w pokoju malucha

Dzieci to niejako z samej definicji miłośnicy zbieractwa wokół których niezmiennie znajduje się wiele zabawek, gadżetów oraz innych przedmiotów, których przydatność pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że podczas urządzania pokoju dziecięcego zwykle tak dużą wagę przywiązuje się do tego, aby stworzyć pewien system przechowywania – funkcjonalny i przemyślany. Jak jednak postępować w sytuacji, w której pokój dla dziecka nie posiada imponującego metrażu, a co za tym idzie, nie ma w nim miejsca na szafki, półki i regały w imponującej liczbie? Nawet w takich okolicznościach można sobie poradzić. Rozwiązaniem jest dziecięce łózko wyposażone w komplet szuflad. Pełni ono funkcję posłania wywiązując się z niej naprawdę dobrze. Jeśli jednak zachodzi taka potrzeba, może okazać się również praktycznym schowkiem nie tylko na pościel, ale również na zabawki oraz inne duże drobiazgi. Jeśli zdecydujemy się na stabilne łóżko z pojedynczą, dużą szufladą, można wykorzystać ja także jako posłanie dla kolegi lub koleżanki dziecka, jeśli przyjdzie z wizytą i będzie nocować u niego.

Łóżko piętrowe i jego zalety

Wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem może okazać się także łózko piętrowe. Nie mamy jednak na myśli klasycznego rozwiązania tego typu, ale łóżko, pod którym znajdują się szafki i regały. Taki model to podwójna oszczędność. Pod łóżkiem można stworzyć ciekawy wizualnie i praktyczny kącik do nauki, bez problemu zmieści się tam bowiem nie tylko biurko, ale również krzesło i wszystkie niezbędne dziecku przybory. Oczywiście, łóżko piętrowe w jego klasycznym wydaniu również jest rozwiązaniem, którym warto się zainteresować. Trudno o lepszą opcję w pokoju, w którym mieszka nie jedno, ale dwoje dzieci. Zawsze można też postawić na podwójne łózko dziecięce. Jest ono dwupoziomowe, choć nie ma tak dużej wysokości, jak łóżko piętrowe.

Zalety łóżka wielofunkcyjnego

Jeśli nie mamy problemu ze znalezieniem miejsca, w którym dziecko będzie trzymać swoje zabawki, z drugiej strony jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma ono przestrzeni wystarczającej do zabawy, możemy zdecydować się na łóżko, które samo tworzy taką przestrzeń. W sprzedaży dostępne są dziś między innymi łóżka dziecięce posiadające zjeżdżalnię oraz takie, które są imitacją samochodu. Również w takim przypadku z pomocą może nam przyjść wzmiankowane już łóżko piętrowe. Można przecież dokupić do nich specjalną płachtę posiadająca otwory zmieniające ją w dom z drzwiami i oknami. Dodatkowo, w górnej części takiej płachty przeważnie znajdują się kieszenie z materiału do przechowywania zabawek.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ile kosztuje szyba do okna?

Pęknięta lub całkowicie rozbita szyba musi zostać wymieniona. Może to być spowodowane...

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...