Polecamy

10 wskazówek dotyczących bezpieczniejszych zakupów w Internecie

Likier – czym jest? Jakie są charakterystyczne cechy tej słodkiej...

Dom i ogród

10 porad do czyszczenia kuchni, które oszczędzają czas

Pomiędzy bałaganami kuchennymi, brudnymi naczyniami i codziennymi rozlaniami, Twoja kuchnia przechodzi przez wiele w ciągu jednego tygodnia. Jest to jedno z najbardziej zatłoczonych pomieszczeń w domu (nie wspominając już o tym, gdzie przygotowujesz posiłki), przez co jeszcze ważniejsze jest regularne sprzątanie. Niezależnie od tego, czy jest to kuchenka z sosem, czy też blat z plamami po kawie, codzienne sprzątanie każdej powierzchni w kuchni może być trudne, zwłaszcza gdy masz napięty harmonogram. Te worki do czyszczenia kuchni typu "zrób to sam" pomogą Ci odtłuścić, dezodoryzować i odkazić w krótszym czasie. Próbuje te pomysły zamieniać w górę twój ten sam stary cleaning rutyna i utrzymywać twój kuchnię iskrzącą się.

1. Zachowaj świeżość zapachu swojej dyspozycji

Niewiele jest rzeczy, które są tak wydajne jak śmierdzące śmieci. Aby temu zaradzić, użyj jednego z naszych ulubionych worków do czyszczenia zlewów kuchennych: kostek lodu cytrynowego. Aby je zrobić, wystarczy napełnić tacę na kostki lodu klinami cytryny, solą kamienną i wodą. Po zamrożeniu wyrzuć kostki do odpływu i wyrzuć je do śmieci, aż lód zniknie. Sól kamienna szokuje ostrza, a lód pomaga pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i brudów. Cytryna pomaga utrzymać świeży zapach zlewu.

2. Odmłodzić stare płyty do pieczenia przy użyciu nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej.

Dynamiczny duet sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru może przywrócić coś więcej niż tylko umywalki i wannę. Może sprawić, że nawet najbardziej poszatkowana blacha będzie znów wyglądać jak nowa. Wystarczy posypać blachę sodą spożywczą, a następnie spryskać ją kilkoma kroplami nadtlenku wodoru, a następnie wykończyć kolejną warstwą sody spożywczej. Wróć za kilka godzin, aby wytrzeć do czysta swoją odnowioną blachę piekarniczą.

3. Wyczyść piekarnik podczas snu

Zapomnij o automatycznym czyszczeniu. To ustawienie piekarnika z wysoką temperaturą włącza alarm przeciwpożarowy i może pozostawić Twoją kuchnię w pachnącym funku. Zamiast tego wypełnia butelkę z rozpylaczem z domowym roztworem 1/3 filiżanki wody, 1/3 filiżanki białego octu i 1/2 filiżanki sody do pieczenia. Gdy piekarnik jest chłodny, zdejmij ruszty i pokryj wnętrze roztworem, upewniając się, że unika się elementów grzewczych. Zamknąć drzwi i udać się do łóżka, pozwalając roztworowi działać magicznie nawet przez 12 godzin. Kiedy się obudzisz, wyczyść piekarnik wodą z mydłem i osusz go pluszową ściereczką.

4. Umyć stelaż piekarnika

Detergent w proszku nie jest przeznaczony tylko do prania. Przywróć oryginalny blask stojaków piekarnika bez szorowania (i potencjalnie drapania!), mocząc go w wannie wypełnionej proszkowym detergentem do prania. Pozwól mu usiąść na co najmniej cztery godziny przed wyjęciem i spłukaniem czystą wodą.

5. Polska stolarka drewniana z olejem cytrynowym i octem

Wolisz naturalne roztwory od komercyjnych środków czyszczących? Ten lakier do drewna dla majsterkowiczów pozostawia zarówno piękny zapach, jak i połysk. Aby go wykonać, należy napełnić butelkę z aerozolem 1 częścią oleju cytrynowego do 1 części octu białego. Roztwór rozpylić bezpośrednio na suchą ściereczkę z mikrofibry i użyć go do wytarcia szafek, drzwi spiżarni i listew przypodłogowych.

6. Użyj odkurzacza do sprzątania szafek

Dla innego kuchennego sprzątania szafki, użyj odkurzacza do czyszczenia szafek. Zamiast marnować czas, próbując zebrać okruchy za pomocą szmatki, spróbuj przyssać je do odkurzacza za pomocą jednego przycisku. Ta technika czyszczenia działa cuda na półkach w spiżarni, zbyt.

7. Wytrzyj okap kuchenny olejem

Kaptur zasięgu jest magnesem tłuszczowym, a ponieważ z czasem kurz się zatrzaśnie, powierzchnia staje się trudniejsza do czyszczenia zwykłymi sprayami. Jednym z najlepszych sposobów czyszczenia pieców kuchennych jest użycie oleju roślinnego. Wystarczy dodać kilka kropli do szmatki lub papierowego ręcznika, przetrzeć powierzchnię i brud zniknie.

8. Przepuść Tang przez zmywarkę do naczyń

Osady twardej wody mogą z czasem gromadzić się w zmywarce do naczyń. Jeśli zmywarka nie zapewnia już dokładnego sprzątania naczyń, być może nadszedł czas, aby złapać trochę Tang. Do tego kuchennego worka do mycia wlać cały pojemnik z owocowym napojem w proszku do pustej zmywarki. Niech zmywarka pracuje w pełnym cyklu. Dodaj do zabrudzonych naczyń, uruchom kolejny pełny cykl, a naczynia wyjdą lśniąco czyste.

9. Namoczyć filtr okapu kuchennego

Filtr w otworze wentylacyjnym okapu kuchenki może stać się tłusty, zakurzony i obrzydliwy naprawdę szybko. Aby go wyczyścić, zagotuj wodę w dużym garnku i stopniowo dodawaj 1/2 filiżanki sody oczyszczonej. Następnie włóż filtr do garnka, aby go zamoczyć. Cały filtr może nie zmieścić się w garnku, w razie potrzeby namoczyć każdą stronę oddzielnie. Gdy jedna strona jest czysta, odwróć filtr i pozwól drugiej stronie namoczyć. Będzie gorąco, więc upewnij się, że używasz rękawiczek!

10. Szorowanie osłony umywalki przy pomocy szczoteczki do zębów

Odpady żywnościowe mogą utknąć na spodniej stronie osłony zlewu, nie zdając sobie sprawy, że tam są. Namocz szczoteczkę do zębów w roztworze przeciwtłuszczowym i odwróć klapkę na zewnątrz. Przesuń szczoteczkę do zębów wokół osłony, aby zmyć wszelkie odpady spożywcze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ile kosztuje szyba do okna?

Pęknięta lub całkowicie rozbita szyba musi zostać wymieniona. Może to być spowodowane...

Montaż okien dachowych - cena i wykonanie krok...

Montażem okien dachowych zajmują się zazwyczaj dekarze, którzy wykonują również prace...

Jaka jest różnica między meblami biurowymi a...

Meble, których używasz do pracy muszą być wygodne i funkcjonalne. To wyłącznie od Ciebie...